به گزارش برنا از ایلام,معروف بسطامی روز چهارشنبه در نشست کارگروه ساماندهی امور جوانان و خانواده استان ایلام با قدردانی از همراهی بانک‌ها در راستای پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان افزود: با همکاری بانک‌ها بیشتر درخواست ازدواج جوانان استان پرداخت شده و بخش باقیمانده نیز در دست اقدام است.

وی پرداخت به موقع تسهیلات ازدواج جوانان را در امر تسهیل و فراهم شدن امکان شروع زندگی مشترک برای جوانان تاثیرگذار برشمرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ایلام با تاکید بر تداوم فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف گفت: این سازمان‌ها می‌توانند در کاهش بسیاری از آسیب‌ها اثرگذار باشند.

بسطامی بر برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت جوانان با تداوم فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد و همچنین توسعه ورزش در حوزه زنان و جوانان شهری و روستایی استان تاکید کرد و گفت: باید امکانات لازم برای توسعه ورزش در  حوزه شهری و روستایی و زنان فراهم شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار ایلام با اشاره به ضرورت آموزش پیش از  ازدواج جوانان استان، یادآور شد: آموزش قبل، حین و بعد از ازدواج در آگاهی‌بخشی ازدواج جوانان و تداوم زندگی مشترک آنان تاثیرگذار است.

بسطامی اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده بخش زیادی از دلایل طلاق و اختلاف زوجین عدم آگاهی آنان از مسایل مختلف است که نیاز آموزش را دو چندان می‌کند.

وی تاکید کرد: بهره گرفتن از سنت‌های قدیمی نظیر نفوذ اجتماعی افراد و بزرگان در راستای حل مشکلات جوانان می‌تواند راهگشا باشد.

وی از مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز خواست با توجه به اینکه بخش عظیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می‌دهند و با محدودیت‌هایی در زمینه اشتغال مواجه‌اند برای رفع مسائل آنان با همکاری سایر دستگاه‌ها اقدام کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: