پوراحمد در گفتگو با برنا اظهار کرد :  بر اساس طرح مطالعاتی، سد چناره روی رودخانه ای به همین نام در حد فاصل استان های ایلام و کرمانشاه در ۲۴ کیلومتری اسلام آباد و ۲۵ کیلومتری سرابله باید تاکنون احداث می شد.

اوافزود: : ساخت سد چناره به عنوان یک پروژه ملی و تاثیرگذار در تامین آب شرب شهرستان های ایلام،سیروان و چرداول و همچنین تامین آب صنعت و آبیاری اراضی شهرستان چرداول سالهاست که به دلایلی منجمله عدم تخصیص آب و مشکلات و محدویتهای مندرج در موافقتنامه اجرایی نشده بود که با پیگیریها و حمایت استاندار محترم و مساعدت وزیر محترم نیرو موانع برطرف و در حال آغاز فعالیت اجرایی می باشد.

او یاد آور شد : ظرف کمتر از دوسال تخصیص آب این طرح ابلاغ، مطالعات سد منطبق بر تخصیص ابلاغی بازنگری و به تصویب کمیته تخصصی ویژه شرکت مدیریت منابع آب ایران رسید و در سال ۱۳۹۸ موافقتنامه طرح اصلاح و در پیوست قانون بودجه سال جاری اعتباری برای این طرح پیش بینی شد.

مدیرعامل آب منطقه ای ایلام تصریح کرد : پس از اجرا و بهره برداری از این طرح بزرگ و موثر، تحولی اساسی در بخش صنعت و کشاورزی شهرستان چرداول و به تبع آن ، رونق تولید ، افزایش درآمد و ایجاد اشتغال پایدار در منطقه را در پی خواهد داشت.

 پوراحمد در خصوص مشخصات فنی این این پروژه خاطرنشان ساخت : این سد از نوع سنگریزه ای با هسته رسی به ارتفاع حدود ۱۰۰ متر ، طول تاج ۵۵۰ متر و حجم مخزن ۷۷ میلیون متر مکعب با ایجاد چشم اندازی مناسب ، پتانسیل توسعه گردشگری و توریسم را در منطقه ایجاد خواهد نمود.

او در پایان از تلاش ها و پیگیریهای مجدانه مهندس سلیمانی دشتکی استاندار محترم استان و همچنین مساعدت و پشتیبانی وزیر محترم نیرو دکتر اردکانیان که منجر به اجرایی شدن این سد شد قدردانی نمود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: