به گزارش برنا ؛آیت قیصربیگی شامگاه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران ضمن اهمیت پیگیری طرح ها و پروژه‌ های مهم استان که مطالبه عمومی بوده گفت: استاندارمحترم ایلام این دست  پروژه ها را در اولویت کار خود قرار داده است و در سفر دکتر نوبخت  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان ایلام طرح سد چناره بعنوان یکی از مطالبات اصلی استان پیگیری نمودند و بر ایجاد آن بعنوان یکی از مطالبات عمومی مردم  تاکید ویژه داشتند.

قیصربیگی در ادامه گفت: سد چناره  دارای ردیف بودجه بوده و در حال حاضر پیمانکار در حال تجهیز کارگاه است و امیدواریم با پیگیری های جدی که از استاندار محترم سراغ داریم در نهایت شاهد تحقق یکی از خواسته ها و مطالبات دیرینه مردم استان در آینده ای نزدیک باشیم.

مدیر کل روابط عمومی استانداری ایلام در ادامه به سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اشاره کرد و یادآور شد: در سفر دکتر نوبخت علاوه بر ساخت ۲۳۰۰ واحد مسکونی  ۳ مولفه مهم دیگر مورد توجه بود: یکی اختصاص ۳۷۰ میلیارد تومان به پروژه های جهش تولید  که قابلیت اتمام در یکسال آخر دولت دارند، دوم اختصاص اعتبار به پروژه هایی که در یکسال آخر  کار دولت به پایان می رسند که این میزان  یکهزار و ۳۷۰میلیارد تومان بود و سوم پروژه هایی توسعه ای استان چون سامانه گرمسیری، سد چناره، سد سیکان و ... که مورد تاکید و مطالبه جدی نماینده عالی دولت در استان بود.

قیصربیگی در پایان به صحبت های زنده استاندار ایلام از صدا و سیمای مرکز ایلام اشاره کرد و یادآور شد:  در یک برنامه ی زنده با این حجم از کارها، طرح ها و سوالات اسم نبردن از یک طرح بیانگر عدم توجه و عدم پیگیری آن نیست و البته این در برنامه های زنده یک امری طبیعی بشمار می رود.

وی پیگیری های چند ماهه اخیر استاندار ایلام در آوردن سه معاون رئیس‌جمهور(معاون رئیس‌جمهورو رئیسبنیادشهیدوامورایثارگران معاون علمی رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور)، معاون توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری، معاونین بنیاد مستضعفان کشور، فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران و ... به استان را قابل تقدیر عنوان کرد و گفت: بطور نمونه اعتبارات سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و هیئت همراه بیشتر از سفر هیئت دولت برای‌ استان بوده است و اختصاص بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان در این شرایط سخت مالی در کشور ان هم توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است که انشاءالله در ایجاد توسعه و اشتغال استان باعث تحول بزرگی خواهد شد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: