به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام, سرهنگ علی جمالی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به اداره پلیس و طرح شکایت با موضوع انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در فضای مجازی، پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد و شناسایی متهم یا متهمان احتمالی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی کارآگاهان سایبری، متهم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد. متهم با مشاهده مستندات موجود، به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد که شاکی قبلاً خواستگار وی بوده و به دلایلی از ازدواجش صرف نظر کرده است و این مجرم سایبری نیز با هدف اینکه نزدیکان و آشنایان در جریان خواستگاری باشند، تصاویر شب خواستگاری را در فضای مجازی منتشر کرده است.

رئیس پلیس فتا استان ایلام با بیان اینکه کاربران در حفظ اطلاعات به خصوص تصاویر خصوصی و خانوادگی خود دقت داشته باشند، عنوان کرد: با انتشار دهندگان تصاویر خصوصی و خانوادگی با هماهنگی مراجع قضایی برابر قانون برخورد خواهد شد.

جمالی به شهروندان توصیه کرد در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضای مجازی قبل از هرگونه اقدامی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند و از مشاوره‌های این پلیس استفاده کنند.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: