به گزارش برنا از ایلام،  سلیمانی‌دشتکی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به افتتاح و راه اندازی مرکز رفع موانع تولید استان در اداره صمت استان گفت: در این ستاد مقرر شد دستگاه های اجرایی که مجوز ها را صادر می کنند مثل آب، برق، گاز یا دستگاه هایی که با دریافت ها و پرداخت ها سرو کار دارند مثل بانک ها و سازمان تامین اجتماعی، امور مالیاتی، شهرک های صنعتی، جهاد کشاورزی و ... نمایندگان تام الاختیار خود را به این مرکز بفرستند.

وی با اشاره به اینکه زمان کار این مرکز از ۸ صبح تا ۸ شب است، گفت: اگر دستگاه های اجرایی مصوبه ای در کارگروه تسهیل و یا ستاد اقتصاد مقاومتی داشتند و با مانعی روبه رو شد می توانند به این مرکز مراجعه کنند تا با حضور نمایندگان تام الاختیار دستگاه های متولی در کمترین زمان ممکن بر سر رفع مانع تصمیم گیری شود.

وی افزود: در گذشته وقتی مشکلی پیش می آمد فرد مجبور بود از این اداره به آن اداره کلی وقت و زمان تلف کند و تازه نتیجه هم نمی گرفت اما با شروع بکار این مرکز همه ادارات نمایندگان تام الاختیار خود را معرفی کرده اند و اگر ابهامی در ارتباط با هر اداره بود همانجا بدون فوت وقت رفع می شود.

استاندار ایلام با تاکید بر این مهم که در این مرکز هر تصمیمی که گرفته می شود بایست اجرایی شود، گفت: مدیران وقتی نمایندگان تام الاختیار خود را به این مرکز معرفی می کنند دیگر حق ندارند بر سر راه تصمیمات اتخاد شده مانع ایجاد کنند.

وی با عنوان این مطلب که ایجاد این مرکز یک گام اساسی و ارزشمند در رفع بروکراسی اداری و رفع موانع تولید در استان است، گفت: از این بابت از تمامی دست اندرکاران امر تشکر می کنم.

سلیمانی‌دشتکی در ادامه با اشاره به شرایط سخت کشور خواستار کمک و همکاری مسئولان در رفع مشکلات مردم شد و گفت: ما همیشه بایست خدمتگذار مردم باشیم به ویژه در این شرایط که مردم با تنگناهایی مواجه اند لازم است با افق دید بلند در رفع مسائل و مشکلات مردم بیشتر هوای آنان‌ را داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به راهگشا بودن رهنمودهای مقام معظم رهبری در روزهای اخیر گفت: طی چند وقت گذشته برخی نسبت به رئیس‌جمهور و دیگر مسئولان دولتی هتک حرمت کردند تا اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد ملی کرونا اظهار داشتند که کار آنها غلط بوده و هتک حرمت حرام شرعی است.

استاندار ایلام با تاکید بر این مهم که بیانات و کلام رهبری می بایست فصل الخطاب برای همه ما باشد، اظهار داشت: اینجا اعلام می کنیم همه ما تابع امر ولی فقیه هستیم و در مسیر وحدت و همدلی گام بر می داریم.

نماینده عالی دولت در بخش دیگری از صحبت های خود خواستار میدانی و عملیاتی برگزار نمودن جلسات و نشست ها در فضای پیش روی دولت در استان شد و گفت: امروز در نشست قرارگاه سازندگی محرومیت زدایی استان با حضور مسئولان بنیاد علوی بصورت عملیاتی پروژه به پروژه پیش رفتیم و بایست به همین منوال دیگر جلسات بصورت کاربردی برگزار شوند.

وی با عنوان این مطلب که فرصتی برای وقت تلف کردن و یا به حاشیه رفتن نیست، تاکید کرد: در این جلسات بایست دنبال خروجی کار جهت رفع مشکلات مردم باشیم و نسبت به عملیاتی کردن وعده های داده شده اقدام کرد. 

وی با اشاره به سفر برخی مسئولان ارشد کشوری به استان خواستار میدانی عمل کردن آنها شد و گفت: در هفته ها و ماه های پیش رو هیئت های بلند پایه ای از قوای مختلف به استان سفر می کنند که امیدواریم نتایج مثبتی برای استان در پی داشته باشد. 

وی افزود: البته بایست مواظب بود که در این زمان کم پیش روی دولت بایست وعده هایی به مردم داده شود که قابل انجام باشد و از شعار گرایی دوری کنیم.

وی با اشاره به نتایج خوب و مثبت سفر هیئت های مختلف به استان، گفت: در چند ماه گذشته هیئت های مختلفی از بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون علمی رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به همراه رئیس کمیته امداد امام (ره)، رئیس بنیاد مسکن و ... امروز هم نمایندگانی از بنیاد علوی به استان آمده اند و خوشبختانه دستاوردهای بسیار خوبی برای استان در پی داشته است.

گفتنی در این نشست مسائل و مشکلات چند طرح تولیدی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در جهت رفع موانع اتخاد گردید.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: