به گزارش برنا از ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی صبح امروز دوشنبه ۱۹ آبان ماه در نشست شورای اشتغال استان در آغاز جلسه طی صحبت های مهمی از وضعیت کرونا در استان شدیدا ابراز نگرانی کرد و گفت: وضعیت کرونا در استان بیداد می کند بطوریکه از دیروز تا امروز ۵۳۵ نفر مبتلا و ۱۰ نفر فوتی داشته ایم!  

اودر ادامه گفت: امروز ۴۰۰ نفر بستری در بیمارستان‌های استان داریم که حال بیش از ۶۰ نفر آنها بسیار وخیم است!

استاندار ایلام در ادامه از ابتلای ۶۰۰۰ هزار کارمند به کرونا در استان خبر داد و گفت: ۲۵ درصد کارکنان در استان ایلام مبتلا به کرونا شده اند و این وضعیت بسیار خطرناک و نگران کننده است.

اودر ادامه از اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص حال بد ادارات استان خبر داد و گفت: در ستاد کرونا مصوب شد که در مناطق بحرانی مثل ایلام، چرداول و ایوان حضور کارکنان تا ۵۰ درصد کاهش یابد و ساعت کاری اداری نیز تا ساعت ۱۲ باشد.

او افزود: حتی در ۵۰ درصد باقیمانده نیز اگر کسی دارای علائم بیماری بوده و ویا دارای بیماری زمینه ای و یا شرایط خاص است بایست به آنها دورکاری داده شود و از حضور آنان در ادارات جلوگیری شو.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با عنوان این مطلب که همایش ها، گردهمایی ها و جلسات را ممنوع کرده ایم، تاکید کرد: علی رغم اینکه بارها و بارها بر این مهم تاکید داشته ایم اما متاسفانه می بینیم برخی از مدیران تحت عناوین مختلف دور هم جمع می شوند و بستر شیوع بیشتر کرونا را فراهم می کنند!

او در ادامه نسبت به دید و بازدید های اداری و گردهمایی مدیران در کنار هم هشدار داد و گفت: ما وقتی در ستاد کرونا مصوب می‌کنیم دید و بازدید ها، گردهمایی ها و حضور در اجتماعات را ممنوع کرده ایم دیگر ما نمی توانیم چیزی را که به مردم توصیه کرده ایم انجام ندهند، خود انجام دهیم!

او افزود: مدیران بایست در اجرای مصوبات ستاد کرونا الگو و پیشگام باشند نه اینکه با تشکیل گردهمایی اولین ناقضان مصوبات ستاد باشند!

استاندار ایلام در ادامه با عنوان این مطلب که دستگاه های اجرایی در عملکرد مستقل هستند، اضافه کرد: اگر نشست یا جلسه ای ضرورت داشت بایست با هماهنگی وزارتخانه مربوطه و ستاد کرونا انجام شود.

وی در ادامه با تاکید بر الکترونیکی کردن ارتباطات در شرایط بحرانی کرونایی، گفت: حتی در این شرایط نبایست ارتباط مدیران با مردم قطع شود و بایست این مهم به طریق مقتضی چون ویدئوکنفراس، حضور در سامانه سامد، ارتباط تلفنی، فضای مجازی و رسانه ای و صدا و سیما انجام شود.

سلیمانی‌دشتکی در پایان با عنوان این مطلب که در این شرایط ارتباط خود را بصورت مستمر و روزانه با مدیران، واحدهای تولیدی و مردم بصورت الکترونیکی حفظ کرده است، افزود: برای جلوگیری از گردهمایی ها و جلسات استفاده از فضای مجازی، رسانه ای، ویدئوکنفراسی و الکترونیکی برای ارتباطات در ادارات پیشنهاد می شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: