به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام ،هواسی مدیرکل بازرسی استان در نشست ستاد تنظیم بازار استان که با حضور استاندار ایلام برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از رسیدگی به مشکل کمبود و افزایش قیمت مرغ در قالب تشکیل پرونده برای متخلفان گفت: انحراف در توزیع نهاده ها، وجود واسطه گری در تولید و توزیع مرغ زنده و ضعف‌های نظارتی از دلایل عمده افزایش قیمت و کمبود مرغ در استان بوده است.

وی ادامه داد: دلالان نهاده‌های دامی و مرغ زنده که سبب اخلال در امر تامین و توزیع مایحتاج مردم استان شده‌اند شناسایی و بزودی به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد.

هواسی در ادامه با تاکید بر تخصیص نهاده یارانه‌ای به مرغدارانی که مرغ تولیدی را به شبکه توزیع و تحت نظارت استان تحویل می نمایند افزود: تعیین نقطه بهینه جوجه‌ریزی براساس محاسبات کارشناسی ، تشدید نظارت از طریق کنترل زنجیره تولید و توزیع و پرهیز از انجام فعالیت های بخشی و جزیره‌ای مهم‌ترین راه‌های کوتاه نمودن دست دلالان و اخلالگران بازار مرغ است.

 در ادامه سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با تقدیر از ارائه گزارش بازرسی کل استان، دستوراتی در خصوص اصلاح فرایند ها و تشدید نظارت در زنجیره تولید تا توزیع مرغ را صادر نمود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: