به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، حجت الاسلام هاشمی، گفت: دشمنی که با ما در حال مذاکره است در طول تاریخ انقلاب نشان داده، به هیچ اصلی از اصول انسانی و بین المللی و اصولی که مورد گفتگوی خود آنها ست پایبند نیست و همواره در راستای منافع و زیاده خواهی ها و سلطه گری ها و خوی برتری جوی خود، آنها را زیر پا گذاشته است.

معاون نهاد رهبری دانشگاه ایلام با بیان اینکه، دشمنی ها وبداخلاقی های سیاسی این کشورها در دوران پیروزی انقلاب وحتی قبل از آن برای ملت ما به اثبات رسیده است، گفت: از بدو پیدایش نظام تا کنون، دشمن هرچه را که در توان داشته است بر علیه این نظام انجام داده و اگر کاری صورت نگرفته، توان انجام آن را نداشتند نه اینکه ابایی در انجام آن داشته باشند.

حجت السلام هاشمی با مروری بر دشمنی های دیرینه استکبار جهانی با انقلاب اسلامی، افزود: آنان با اختلاف افکنی های قومی، حزبی،  تحریم های سیاسی، اقتصادی، علمی و انواع موانعی که می توانستند بر علیه نظام انجام دهند کوتاهی نکردند.

وی در ادامه گفت: استکبار جهانی وقتی از هیچ یک از آن نقشه ها و توطئه هایی که چیده بودند نتوانستند نتیجه ای بگیرند، 8 سال جنگ را بر کشور ما تحمیل کردند و در آنجا هم همه اصول انسانی و بین المللی را نقض کرده و از سلاح های ممنوعه بر علیه ملت ایران استفاده کردند شهرها را مورد تهاجم موشکی و هوایی قرار دادند و تمام آنچه که در توان داشتند بر علیه این کشور انجام دادند.

معاون نهاد رهبری دانشگاه ایلام با اشاره به کینه های عمیق استکبار جهانی، اظهار داشت: الان ما هنوز با این دشمن مواجه هستیم، و قطعی است که اگر ضعفی از ما ببینند هیچگاه حقوق مسلم مارا رعایت نکرده  و مانع رسیدن کشور مابه حقوق حقه خود می شوند.

وی با بیان بی منطقی طرف های مذاکره، بیان داشت: این کشورها درحالی اقدام به تحریم های ناجوانمردانه بر علیه کشورما بخاطر پیشرفت های علمی در زمینه هسته ای دست زدند که این پیشرفت در سایه تلاش جوان های خود این کشور به وجود آمده است و کسانی این ملت را بخاطر سلاح هسته ای تحریم می کنند که خود مجهز به سلاح هسته ای اند و نسل جدید سلاح های هسته ای را به صورت گسترده تولید، و آنها را در جنگ های که خودشان در منطقه ایجاد کردند استفاده می کنند.

حجت الاسلام هاشمی خاطر نشان کرد: این قانون جنگل است که یک کشور به خودش اجازه بدهد که کشور دیگری را در پیشرفت علمی، مراودات اقتصادی و روابط بین الملل محروم کند و شرط بگذارد که اگر می خواهید تکنولوژی هسته ای داشته باشید باید یک سری از الزامات ما را رعایت کنید.

وی با اشاره به اینکه نفس مذاکره و گفتگو نمی تواند چیز بدی باشد، گفت: با همه این دشمنی ها به هرحال اجازه ی انجام مذاکره داده شد، اما به هیچ وجه به معنای این نیست که جامعه و ملت بزرگ ایران تسلیم قدرت های بزرگ خواهد شد.

وی با اشاره به پشتوانه عظیم مردمی و همراهی همیشگی آنان با انقلاب اسلامی افزود: مردم ایران اسلامی، درراهپیمایی روز قدس، 22 بهمن و تشییع عظیم شهدای غواص و دیگر شهدا در سطح کشور با حضور عظیم خود همواره نشان داده اند که ایستادگی و مقاومت و کوتاه نیامدن در برابر زیاده خواهی دشمنان از اصول خدشه ناپذیر این ملت است و در هیچ شرایطی از حق مسلم خود در بحث دستیابی به انرژی هسته ای صلح آمیز و دیگر مباحث علمی کوتاه نخواهد آمد و به زیاده خواهی های دشمن توجه نداشته و به هیچ وجه اجازه نخواهد داد مراکز نظامی و دانشمندان هسته ای مورد تعرض دشمنان قرار بگیرد.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به تشییع باشکوه مردم از شهدای غواص، افزود: حضور مردم دراین تشییع  وشعارهایی که داده شد نشان گر این موضوع است که مردم در هیچ شرایطی زیاده خواهی دشمن را بر نمی تابد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دولت و مجلس و تمامی دست اندرکاران نظام باید این خواسته ملت را مدنظر داشته باشند و در نتیجه نهایی مذاکرات، برحفظ اصول و خطوط قرمز نظام اهتمام داشته و با پشتوانه همین مردم از مبانی و اصول خود در راستای زیاده خواهی ها و بی منطقی دشمنان عدول نکنند.