مدیرکل امور اجتماعی  استانداری ایلام در گفتگو با خبرگزاری برنا در ایلام با اعلام این خبر گفت: این اداره کل در راستای توسعه  اجتماعی و با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته در زمینه تجلیل از رسانه ها و پدیدآورندگان فعال آثار رسانه ای در حوزه فعالیت های اجتماعی نخستین جشنواره موضوعی را در این زمینه برگزار می کند.

مهرعلی زاده همچنین به موضوع جشنواره  اشاره کرد و اظهارداشت: انتشار اخبار و گزارشات تولیدی در خصوص  ارتقا سرمایه اجتماعی ( رضایتمندی عمومی _مشارکت و نشاط اجتماعی )  همچنین پیشگیری  کنترل و مقابله با آسیب های اجتماعی و نشر گزارش های خبری دبیرخانه کارگروه تخصصی اجتماعی استان از جمله این موضوعات است.

مدیرکل امور اجتماعی  استانداری ایلام به شرایط حضور در این جشنواره اشاره کرد و گفت: هر یک از رسانه های مکتوب، پایگاه های اطلاع رسانی و خبرگزاری های استان می توانند مستندات و  آثار تولیدی منتشره  خودرا  تهیه و ارسال کنند.

وی افزود: آثار ارسالی می تواند شامل اخبار، گزارشات خبری و یا توصیفی پیرامون  ارتقا سرمایه اجتماعی ( رضایت عمومی _مشارکت و نشاط اجتماعی )  و پیشگیری از  آسیبهای اجتماعی  باشد که طی سال 1393 در نشریات و یا رسانه های استان منتشر شده باشد.

مهرعلی زاده  بیان داشت: در این جشنواره از رسانه هایی که بیشترین فعالیت را داشته باشد در کنار سایر عوامل دست اندرکار در رسانه شامل خبرنگار، ، گزارشگر و نویسنده تقدیر می شود.

وی یادآورشد: رسانه ها می توانید حداکثر تا 31تیرماه سالجاری آثار خود را به آدرس ایلام، استانداری، اداره کل امور اجتماعی  ارسال کنند.