به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، شامگاه شنبه(13 تیر) در جمع اصحاب رسانه و مطبوعات این استان، اظهار کرد: قرارنیست اهل قلم مداح کسی باشند بلکه باید مداح حق و عدالت و مداح حقیقت و حق باشند.

کلانتری، با تاکید بر اینکه از رسانه ها انتطار می رود که بر مدار و محور حق باشند، افزود: می فرمایند که قلم علما  از خون شهیدان از ارزش بیشتری برخوردار است، چون این قلم شهید پرور است و این قلم است که جامعه را متحول می کند.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، ابراز کرد: این معلم است که امثال شهید فهمیده را می سازد و دانش آموزان و دانشجویان را بسیج می کند که از کشور و کیان اسلامی دفاع کنند.

 کلانتری، با بیان اینکه در نقد سازنده باید تمام زوایای موضوع سنجیده شود، تصریح کرد: در نقد باید عیب ها و نواقص گفته شود اما نقاط قوت نیز بیان و راهکار نیز برای برطرف کردن نقاط ضعف مطرح شود و از طرف دیگر نیز مسئولان باید تحمل نقد سازنده را داشته باشند.

وی، با اشاره به این موضوع که مومن آیینه مومن است، ابراز کرد:  نقد با حذف فرق می کند و دولت قرار نیست که با هر مقاله ای، بخشدار و یا فرمانداری را تغییر دهد و واقعیت این است که ما اختلاف مبنایی نداریم و مسیر همه ما یکی است اما ممکن است سلایق مختلف داشته باشیم و باید نقد به اصلاح رفتار اشتباه ختم گردد و نه به مسائل خانوادگی و خصوصی منجر شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، یادآور شد: نگاه مدیریت استان این است که فضای انتقاد در مطبوعات و رسانه های استان وجود داشته باشد، ما هم مشکلات و کمبودهای رسانه ها را می دانیم و هم هدف انها که جز توسعه و اعتلای کشور و استان چیز دیگری نیست.

 وی، با بیان اینکه به استناد آمار اعتبارات استان شش برابر شده و 500 درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: بدون ترید مجموعه شرایط دست به دست هم داده که رهبر انقلاب اسلامی سال جاری را به عنوان سال دولت و ملت همدلی و همزبانی را اعلام کرده اند.

 وی، با اشاره به اینکه این انسجام و اتحاد توطئه های دشمن را خنثی می کند، تصریح کرد: این راهبرد اتحاد و همدلی ما را به همه اهداف می رساند و این راهبرد دولت و ملت همدلی و همزبانی ما را به اهداف متعالی سوق می دهد و همه وظیفه داریم که در راستای این همدلی گام برداریم.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، افزود: به عنوان یک ایلامی این باور را دارم که مردم ایلام در جنگ سنگ تمام گذاشتند، مردم ایلام با صداقت، همه چیز را طبق اخلاص گذاشتند و از کیان اسلامی دفاع کردند،

اما آنطور که باید و شاید در سطح کشور شناخته نشده بودیم، اما امام حسین(ع) و اربعین حسینی به ما برند داد  و در سطح کشور شناخته شدیم.

 کلانتری، اظهار کرد: مردم استان ایلام و رسانه ها و مسئولان در اربعین کاری کردند که نام اربعین با ایلام و مهران عجین شده است و خروجی حمایت مردم و رسانه های استان که این حماسه بزرگ را منعکس کردند و یک انسجام، وحدت و همدلی باعث شد که این حماسه ثبت و ضبط شود.

 وی، با بیان اینکه ایلام و مهران در ایران اسلامی و عرصه بین المللی با اربعین حسینی شناخته شده است، تصریح کرد: این مهم با وحدت، همدلی و انسجام عمومی به دست آمده است و در سال جاری نیز این حماسه بزرگ به حمایت مردم و رسانه ها پرشکوه تر از سال گذشته تکرار می شود.

 معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، در پایان خاطرنشان کرد: در اربعین حسینی سال گذشته 20 میلیون نفر مسیر کربلا و نجف را پیاده روی کردند و این مانور بزرگ مسلمانان بسیاری از توطئه های دشمنان را خنثی کرد و امسال نیز با تاکیدات مقام معظم رهبری و حمایت دولت ،استان ایلام و مهران شاهراه اربعین خواهد بود.