به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، جانشین انتظامی شهرستان دره شهر، در تشریح این خبر گفت : به دنبال اطلاع پلیس بر حضور افرادناشناس و غیر بومی در اماکن تاریخی و باستانی روستای فرهاد آباد شهرستان دره شهر ، بلافاصله پلیس به محل اعزام گردید.

سرهنگ علیمحمدی، افزود : با حضور مأموران در محل و رویت متهمان ، در عملیاتی غافلگیرانه و سریع حفاران غیر مجازی ، که با استفاده از دستگاه گنج یاب قصد شناسائی ، تخریب و به یغما بردن آثار باستانی منطقه را داشتند را دستگیر کردند.

این مقام انتظامی گفت : از متهمان دستگیر شده یک دستگاه گنج یاب و تاج استوانه ای با مارک jaguar و متعلقات مربوطه و مقداری مواد مخدر کشف و ضبط گردید.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان دره شهر خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به همراه اقلام مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا عمومی و انقلاب شهرستان گردیدند.

سرهنگ علیمحمدی افزود : در این خصوص یک دستگاه خودروی سواری پژو متعلق به حفاران نیز توقیف و به پارکینگ انتقال داده شد.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان دره شهر در پایان از شهروندان خواست : در صورت مشاهده هرگونه فعالیت افراد مخل نظم و امنیت عمومی و سوء استفاده کنندگان از ثروت های عمومی و ملی ، از طریق تماس با شماره تلفن 110 مراتب را به پلیس اطلاع و در حفظ نظم و امنیت اجتماعی مشارکت نمایند .