به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی ایلام، درحاشیه بازدید از قسمت های مختلف معاونت اجتماعی انتظامی استان ایلام گفت: راهبرد نیروی انتظامی به حفظ دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی و جوهره مردمی آن معطوف است.

سرهنگ "مهدی محمد کریمی" ادامه داد: دستاوردهای نیروی انتظامی در سالیان اخیر که با رویکرد جامعه محوری به دست آمده و با شتاب در حال استمراراست،روند خدمت رسانی به مردم وافزایش رضایت و احساس امنیت در کشور را رقم زده است.

خاطرنشان کرد: در سطح جامعه هر چه شرایط محیطی و میزان تعاملات اجتماعی موجود در راستای تحقق امنیت اجتماعی پایدار با لاتر رود، در نتیجه انسجام، اعتماد و تعامل اجتماعی با پلیس بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بازتولید نظم براساس هنجارهای فرهنگی و ارزشی جامعه و برخاسته از تعهد شهروندان است،گفت: برهمین مبنا، راهبردهای پلیس جامعه‌محور در جهت تقویت سرمایه های اجتماعی شهروندان قرار گرفته است.

این فرمانده انتظامی گفت: اهتمام به مسئله امنیت اجتماعی در جامعه ناشی از افزایش سرمایه اجتماعی خواهد بود و تلاش های سالیان اخیر نیروی انتظامی بر حفظ سرمایه های اجتماعی از جمله اعتماد عمومی و مشارکت مردم قرار گرفته است.

سرهنگ محمد کریمی از مجموعه معاونت اجتماعی به عنوان یکی از رده های موفق پلیس در حوزه حفظ سرمایه های اجتماعی و ارتقاء توانمندی های نیرو در جلب مشارکت مردم نام برد و گفت: بایستی تجربیات و آموخته های علمی این معاونت در حوزه های مختلف آموزشی، پیشگیری و عملیات روانی در اختیار سایر رده ها و پلیس های تخصصی قرار گیرد تا روند جامعه محوری پلیس تنها به یک رده مختص نشود.

این مقام مسئول در ادامه به جایگاه و نقش رسانه ها در ارتقای تعامل پلیس با مردم پرداخت و گفت: اینکه رسانه ها از چه منظری به مقوله امنیت و احساس امنیت می نگرند ،می توانند به عنوان بازوی کمکی پلیس در ترغیب عام برای مشارکت حداکثری در برقراری نظم و حاکمیت قانون باشند.

محمد کریمی، در این برنامه بازدید فعالیت های صورت گرفته در حوزه های مختلف مطالعاتی، آموزشی ،مشاوره و مددکاری، مستند سازی و اطلاع رسانی را مورد بررسی قرار داد و برحفظ و ارتقاء کیفیت این برنامه ها تاکید کرد.