به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، فرماندار دهلران در آیین افتتاح طرح گازرسانی به این شهرستان که با حضور معاون وزیر نفت، استاندار ایلام و نماینده دهلران در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: طرح گازرسانی به شهرستان دهلران یکی از مهمترین مطالبه های مردم این منطقه در چند سال اخیر بوده که خوشبختانه با توجه ویژه دولت یازدهم این مهم امروز محقق شده است.

امیدعلی سبزی گفت: دهلران از طریق خط خوزستان به شبکه سراسری گاز متصل شده و 40 کیلومتر از این پروژه گازرسانی که در مجموع 120 کیلومتر طول دارد در خوزستان قرار گرفته است.

وی، یادآور شد: در مرحله اول چهار هزار و 200 انشعاب گاز تاکنون در شهر دهلران واگذار شده و هشت هزار و 200 خانوار در این مرحله از نعمت گاز برخوردار می شوند.

امیدعلی سبزی گفت: امروز با همت دولت، تلاش استاندار ایلام و برنامه‌ریز‌ها و اقدامات جهادی شاهد گازرسانی به دهلران هستیم.

وی بر ضرورت تسریع در تکمیل شبکه شهری و خط انتقال زرین‌آباد و میمه تأکید کرد و گفت: تکمیل شبکه گاز شهری دهلران و تسریع در عملیات اجرایی گاز‌رسانی به روستاهای این شهرستان از دیگر درخواست‌ها است.

سبزی با اشاره به ظرفیت‌های دهلران در حوزه نفت و گاز و توان تولید روزانه 190 هزار بشکه در این شهرستان افزود:91 درصد نفت و گاز غرب کشور در دهلران تولید می‌‌شود که می‌طلبد در حوزه نفت و گاز به این شهرستان توجه ویژه‌ای شود.

لازم به ذکر است؛ آیین گازرسانی همزمان به شهرهای دهلران و موسیان و همچنین آبدانان، مورموری و سرابباغ  برگزار شد