به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام،  در آیین بازگشایی مدارس در دبیرستان شاهد شهر دهلران اظهار کرد: تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس نشان دهنده پیوند فرهنگ ایثار ، شهادت و فداکاری و علم و دانش است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی افزود: هر ساله باید بیشترین بهره را از نظر فرهنگی و ارزش های انقلاب اسلامی در این ایام ببریم و نسل جوان که امام و رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس را ندیده اند ، بیش از پیش با این حماسه آشنا کنیم.

امام جمعه ایلام یادآور شد: دفاع مقدس آیینه تمام نمای حماسه آفرینی ها و رشادت های ملت بزرگ ایران در مقابله با تجاوز ایادی استکبار و استعمار است و در هفته دفاع مقدس باید انعکاس عظمت و بزرگی فرزندان غیور این مرز و بوم و انتقال آن به نسل جدید و آینده ساز انقلاب باشد.

لطفی ادامه داد: اگر فرهنگ جبهه و جنگ و ایثارگری های و شهادت طلبی را نادیده بگیریم یا خدای ناخواسته آنرا کمرنگ کنیم، دشمن در هجمه فرهنگی خود موفق شده و باید در انتظار نفوذ آنان بر علیه آرمان های انقلاب اسلامی باشیم.

وی اضافه کرد: روحیه ایثار و شهادت طلبی که میراث بزرگ رزمندگان و شهدای گرانقدر است، عامل جلوگیری زیاده خواهی های دشمنان است.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام تاکید کرد: امروز در دوران سازندگی و جنگ فرهنگی بیش از پیش به روحیه دوران دفاع مقدس و ایثارگی های آن زمان نیازمندیم.

حجت الاسلام لطفی گفت: فرزندان برومند این سرزمین و بویژه دانشمندان هسته ای با وجود فشارها و تحریم های گوناگون با اراده پولادین و اتکا به نیروی خودباوری توانسته اند به پیچیده ترین علوم و فنآوری ها دست یافته و ایران اسلامی را در بسیاری از زمینه ها خودکفا کنند.

وی اظهار کرد: دشمنان در طول تاریخ همواره تلاش کرده اند فرهنگ خودباوری را از مردم و بویژه نخبگان گرفته و از این طریق اهداف شوم خود را محقق کنند.

وی افزود: کشورهای استکباری به رهبری آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 تمام تلاش خود را بکار بستند تا از دستیابی کشورمان به حقوق مسلم خود جلوگیری کنند که در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ، هوشیاری تیم مذاکره کننده و پشتیبانی مردم این برهه حساس و تاریخی نیز با سرافرازی ملت ایران پشت سر گذاشته شد.

امام جمعه ایلام در پایان با قدردانی از تلاش های دکتر ظریف و همکاران ایشان در طول مذاکرات هسته ای گفت: صلابت و اقتدار ایشان در مذاکرات و اجازه ندادن به بیان ادبیات زورگویانه توسط طرف های غربی نشان از قدرت جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی دارد که در سایه خون سرخ شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس حاصل شده است.