به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام،  سردار "علی دولتی " در مراسم صبحگاه مشترک یگان های انتظامی استان ایلام اظهار داشت: پلیس در جامعه نماد نظم و انضباط است و باید کارکنان ناجا در اجرای مأموریت ها نظم را مبنای کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: به هر اندازه که نیروی انتظامی به مقوله قانون گرایی در جامعه پایبند باشد به همان میزان جامعه در مسیر قانون پذیری گام بر می دارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام در ادامه به برنامه های پلیس در ادامه سال 94 اشاره کرد و گفت: اربعین حسینی و انتخابات مجلس شورای اسلامی دو مأموریت سنگین پلیس ایلام در آینده است که طرح های عملیاتی این دو مأموریت آماده و به رده های مختلف انتظامی ابلاغ شده است .

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته جلسات متعددی با حضور مسئولان ناجا در پایانه مرزی مهران برگزار شده است ، گفت: ناجا امکانات خوبی را در مرز مستقر کرده است و امیدواریم با اعزام نیروهای کمکی بتوانیم بهترین خدمات را به زائران حسینی ارائه نمائیم .

سردار" دولتی " تلاش سازمان ها و نهادهای دولتی استان را در بهبود زیرساخت ها و رفع مشکلات قابل تقدیر دانست و گفت: استان ایلام برای پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین (ع) در اربعین آماده تر از سال گذشته است .

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به موضوع برگزاری انتخابات در پایان سال 94 اشاره کرد و گفت : نیروی انتظامی با وجود مأموریت های روزمره از هم اکنون طرح های ویژه خود را برای برگزاری انتخابات آرام آماده کرده است .

وی با تأکید براینکه وظیفه نیروی انتظامی در موضوع انتخابات تأمین امنیت این حماسه مردمی است گفت: مشارکت کارکنان نیروی انتظامی در تبلیغات انتخاباتی کاندیداها بر اساس قانون ممنوع  است و این موضوع توسط دستگاههای نظارتی پلیس استان همواره کنترل خواهد شد .

فرمانده انتظامی استان ایلام  در پایان با تأکید بر لزوم احراز آمادگی کامل برای اجرای این دو مأموریت پیش رو از کارکنان پلیس استان خواست در اجرای مأموریت های محوله رعایت حقوق شهروندی را مبنای کار خود قرار دهند .