به گزارش خبرگزاری برنا -ایلام- سید علی نوربخش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دو نامزد راه‌یافته به دور دوم در حوزه انتخابی حوزه شمالی استان ایلام با توجه به احراز شایستگی و تایید صلاحیت آنان، برای نمایندگی  در مجلس شورای اسلامی خود را در معرض انتخاب قرار داده‌اند و به طور حتم مردم نیز با مشارکت حداکثری در انتخابات، حماسه دیگری را رقم خواهند زد.

وی ادامه داد: ایجاد فضای تخریب، تهمت، افترا و توهین از سوی برخی هواداران این نامزدها در این روزها، به سلامت انتخابات آسیب می‌زند و آنان باید با لحاظ کردن قانون و رعایت موارد قانونی به دور از فضای تخریب شخصیت‌ها، در راستای اعلام برنام‌ های نامزدها و نقد عملکرد آنان فعالیت کنند.

سید علی نوربخشبیان اینکه آنچه که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد همانند فضای واقعی در جامعه و افکار عمومی اثرگذار است، یادآور شد: تغییر تصاویر، توهین، تخریب، تهمت، افترا، شایعه پراکنی و سایر موضاعات در این راستا از اعمال مجرمانه محسوب می‌شود. فضای مجازی به دقت زیر ذره‌بین نظارت است و با هر فردی که در این فضا در زمینه انتخابات تخلف داشته باشد، به شدت برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

رئیس ستاد رسیدگی و پیشگیری از جرائم انتخاباتی چرداول با اشاره به استفاده از امکانات دولتی تصیح کرد: استفاده از امکانات دولتی در امر تبلیغ، غیرقانونی بوده و باید همانند دور اول انتخابات، حرکت همه بر محور قانون باشد تا به رغم میل باطنی، افرادی جهت رسیدگی به اتهام احضار یا بازداشت نشوند چراکه تبعات چنین جرائمی در صورت اثبات، همواره در مراحل کاری و زندگی افراد، سابقه کیفری محسوب می شود.

ایشان با بیان اینکه نامزدها و مسئولان تبلیغات و ستاد‌های انتخاباتی به هیچ‌وجه به تخریب و توهین نامزد رقیب نپردازند، عنوان کرد: بلوغ سیاسی و رشد فکری مردم مانع هرگونه تأثیرگذاری این‌گونه اقدامات در جذب رأی بیشتر خواهد شد و این‌گونه بی‌اخلاقی‌ها فقط بار منفی کار را افزایش و جو مثبت انتخابات را خراب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه: بر اساس ماده 66 تخلفات انتخابات همچون خرید و فروش رای، رای با شناسنامه دیگران و جعلی، تهدید و تطمیع در شعب اخذ رای، تقلب در شمارش آرا ،ایجاد رعب و وحشت از مصادیق جرائم است، یادآور شد: حبس تا حداکثر 2 سال، جریمه نقدی 15 میلیون ریالی و تنبیهات اجتماعی و اداری در انتظار متخلفان است لذا از همه می خواهیم رعایت قانون را مد نظر داشته باشند.