به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-حسین کلانتری شامگاه چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: ستاد انتخابات وزارت کشور برای مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس تعرفه های جدیدی طراحی کرده است و به هیچ عنوان از تعرفه های مرحله اول استفاده نمی شود.
به گفته وی، تعرفه های این مرحله از انتخابات به میزان کافی تامین شده و در اختیار شعب اخذ رای قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه رای گیری با ارائه شناسنامه و کارت ملی انجام می شود، افزود: در 335 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه ایلام و 196 شعبه حوزه انتخابیه دهلران فرآیندهای انتخابات به جز تعرفه نویسی کاملا الکترونیکی است و امکان تخلف وجود ندارد.
کلانتری با بیان اینکه همه متولدین 10 اردیبهشت سال 77 به قبل حق شرکت در این مرحله از انتخابات را دارند، تاکید کرد: یکی دیگر از نکات قابل توجه اینکه افرادی که دور اول در هیچ حوزه انتخابیه ایی رای نداده اند، می توانند در این مرحله در هر حوزه ایی رای خود را به صندوق بیندازند.
وی یادآور شد: آن دسته از کسانی که در مرحله اول انتخابات شرکت کرده اند در این مرحله نیز فقط در همان حوزه انتخابیه حق رای دادن دارند و نمی توانند در حوزه دیگری در انتخابات شرکت کنند.
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام ابراز امیدواری کرد عموم افراد واجد شرایط در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران روز جمعه 10 اردیبهشت با حضور پر شور خود در شعب اخذ رای و شرکت در انتخابات حماسه حضور خود را کامل کنند.
استان ایلام با گستره 20 هزار کیلومتر مربعی و حدود 590 هزار نفر جمعیت، دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی ( دو کرسی حوزه انتخابیه ایلام و یک کرسی حوزه انتخابیه دهلران) است.
رقابت برای تعیین نمایندگان مردم این استان در مجلس دهم بین 2 نفر در حوزه انتخابیه دهلران و چهار نفر در حوزه انتخابیه ایلام روز جمعه (10 اردیبهشت) در 531 شعبه اخذ رای است.
حوزه انتخابیه ایلام با 2 کرسی در مجلس شورای اسلامی شامل (ایلام، ایوان، چرداول، مهران، ملکشاهی و سیروان) است و حوزه انتخابیه دهلران نیز با یک کرسی در مجلس شورای اسلامی شامل (دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره) است.
زمان تبلیغات مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح پنجشنبه (2 اردیبهشت) آغاز شد و بر اساس قانون 24 ساعت پیش از شروع رای گیری خاتمه می یابد و بر این اساس فعالیت های تبلیغی نامزدهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات از ساعت هشت صبح امروز نهم اردیبهشت ممنوع است.