به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام- عمران علی محمدی اظهار کرد: سال گذشته 71 هزار پرونده در دادگستری استان ایلام مختومه شده است که به عبارتی 98 درصد پرونده ها به نتیجه رسیده اند. 

وی افزود: 47 هزار و 907 پرونده پارسال به داسراهای استان وارد شد که به 48 هزار و 570 فقره رسیدگی شد و یک هزار و 69 فقره پرونده باقی مانده از سال های قبل نیز در این مدت مختومه شد.
معاون قضایی دادگستری ایلام همچنین برخورد با جرائم خشن در استان را از اولویت های دستگاه قضایی دانست و تاکید کرد: میزان وقوع این جرائم در ایلام سال گذشته 9 درصد کاهش یافت.
علی محمدی یکی از برنامه های دشمن را تضعیف قوه قضاییه دانست و افزود: قضاوت از شئون خداست که به پیامبران رسیده است، جایگاه قاضی و قوه قضائیه خطیر است چون بدنبال عدالت اجتماعی است و این یعنی اینکه قاضی در قوه قضائیه زورمدار را و هر کسی که حربه هایی در اختیار دارد، محاکمه کند.
وی به ابعاد شخصیتی و خصوصیات بارز شهید بهشتی به عنوان پایه گذار دستگاه قضا بعد از انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: این شهید والامقام با تمام وجود ولایت مدار بود و احکام اسلام را پذیرفت و اعلام کرد ما شیفته خدمت هستیم نه تشنه قدرت و در دفاع از ولایت فقیه فرمود: آمریکا و استکبار جهانی باید از دست ما عصبانی باشد و از این عصبانیت بمیرد. 
معاون قضایی دادگستری ایلام یادآور شد: شهید بهشتی بدنبال اسلامی کردن دستگاه قضا و قوانین و مقررات برآمد، به گونه ای که لایحه قصاص را که بخش عمده تفکر شیعه در باب جزاییات بوده را تشریح کرد.