به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-  سید کمال الدین میرجعفریان در جریان بازدید نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی از چگونگی پیشرفت و وضعیت فیزیکی تونل قلاجه اظهار کرد: طول تونل قلاجه بین استان های ایلام و کرمانشاه 2 هزار و 500 متر طول دارد.
وی افزود: با راه های طرفین طول این تونل سه هزار و 750 متر است که حفاری و کف کنی آن به طور کامل به پایان رسیده و هم اکنون پیمانکار مشغول اجرای عملیات لاینینگ است.
میرجعفریان پیشرفت فیزیکی این پروژه را بیش از 87 درصد اعلام کرد و یادآور شد: تاکنون 490 متر از یک هزار و 74 متر لاینینگ این تونل به انجام رسیده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تاکید کرد: در مجموع 210 میلیارد ریال برای این تونل هزینه شده که بیشترین میزان تخصیص این اعتبار در سال گذشته و با توجه به سفر رئیس جمهوری به این استان اختصاص یافت.
میرجعفریان گفت: برای تکمیل و اجرای روشنایی و تهویه این تونل اعتباری معادل 180 میلیارد ریال نیاز است که در صورت تامین آن می توان به بهره برداری آن تا پایان سال جاری امیدوار بود. 
وی در خصوص مزایای این تونل افزود: بهره برداری از این تونل باعث کاهش 12 کیلومتری گردنه برفگیر قلاجه می شود و در کاهش زمان و مصرف سوخت تاثیر زیادی دارد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه بازدید از تونل قلاجه گفت: با توجه به اهمیت زیرساخت های حمل و نقل بر توسعه هر منطقه، بهره برداری از هر طرح های راهسازی گامی مهم برای توسعه استان خواهد بود.
جلال میرزایی افزود: تونل قلاجه نیز از این نظر اهمیت بالایی برخوردار است که نگاه دولت تدبیر و امید به این طرح مثبت بوده و اعتبارهای لازم تاکنون به نحو مطلوبی اختصاص پیدا کرده است.
وی تاکید کرد: امیدواریم این روند ادامه داشته و با تامین اعتبارهای لازم در کمترین زمان شاهد بهره برداری از این تونل باشیم.
تونل قلاجه در 25 کیلومتری شهرستان ایوان در شمال استان ایلام قرار دارد.