به گزارش برنا ایلام- مدیرکل زندان های ایلام در این آیین گفت: ایجاد این بند با هدف سالم سازی محیط و زمینه سازی ترک سیگار و مواد مخدر از سوی زندانیان صورت می پذیرد.
اکبر محبی افزود: این بند به ظرفیت 90 نفر در اردوگاه کاردرمانی دالاب در بخش چوار ایجاد شده است.
وی یادآور شد: زمینه استقرار روان شناسان ، روان پزشکان و مددکاران در این بند فراهم شده تا ضمن رسیدگی به نیازها و مشکلات زندانیان شرایط را برای بهبودی آنها امکان پذیرتر کنیم.
مدیرکل زندان های ایلام تاکید کرد: کارگاه های حرفه آموزی نیز با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان در این مکان ایجاد می شود تا علاوه بر فعالیت های درمانی و روانپزشکی ضمن مهارت آموزشی شرایط برای اشتغالزایی زندانیان پس از خروج از محیط زندان میسر شود.
محبی به تقارن هفته قوه قضاییه با ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: بر اساس بخشنامه مسئولان ارشد سازمان زندان های کشور زندانیانی که شرایط لازم را داشته باشند، در این ایام و بویژه در لیالی پرفضیلت قدر برای بهره مندی از فیوضات این ماه پر خیر و برکت به مرخصی رفته که تاکنون تعداد زیادی از این امکان بهره مند شده اند، ضمن اینکه با برگزاری جشن های گلریزان و کمک خیران و افراد نیکوکار تعدادی از زندانیان جرائم مالی نیز در ماه رمضان از بند زندان رهایی خواهند یافت.
بر اساس آمارهای غیر رسمی حدود یک هزار نفر در زندانهای ایلام بسر می برند.