به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-قاسم عبدالله زاده ظهر سه شنبه در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای معلولان و مددجویان بهزیستی و همزمان با هفته بهزیستی استان ایلام اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان این سازمان تامین شرایط اشتغال مددجویان است که تلاش شده با رایزنی با دستگاه های مختلف و تدوین قوانین توسط نمایندگان مجلس این مهم اجرایی شود.

وی افزود: زمینه سازی برای توانمندسازی مددجویان اعطای تسهیلات برای اشتغالزایی آنان طی سال های اخیر از روئس برنامه های سازمان بهزیستی کشور بوده است.

قائم مقام توانمندسازی و اشتغال سازمان بهزیستی یادآور شد: ۴۵ هزار نفر از افراد زیر پوشش این نهاد سال گذشته تسهیلات بانکی قرض الحسنه اشتغالزایی را به مبلغ سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال دریافت کردند، ضمن اینکه از ابتدای امسال پنج هزار و ۸۰۰ نفر از مددجویان شاغل شده اند.

عبدالله زاده تامین مسکن مددجویان را از دیگر برنامه های اصلی سازمان بهزیستی برشمرد و گفت: شش هزار و ۶۵۰ خانوار  زیر پوشش با تلاش های صورت گرفته خانه دار شدند.

گفتنی است در حاشیه این دیدار خانه کودک شهر ایلام با حضور قائم مقام توانمندسازی و اشتغال سازمان بهزیستی کشور به بهره برداری رسید.