به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-حشمت الله عسگری ظهر سه شنبه در آیین معرفی مدیر کل جدید اداره استاندارد استان ایلام که با حضور رئیس پژوهشگاه ملی استاندارد برگزار شد، اظهار داشت: اگر مبحث استانداردسازی کالاها رعایت نشود، بدو نشک در دنیای امروز به رشد و توسعه پایدار دست نخواهیم یافت.

وی افزود: استاندارد امروزه در جای جای زندگی مردم بروز و ظهور دارد و اهمیت آن روز به روز در زندگی مردم بیشتر احساس می شود، تولیدکنندگانی که این موضوع را در تولیدات خود لحاظ نکنند، بازار مصرفی خود را از دست خواهند داد.

معاون استاندار ایلام یادآور شد: رسیدن به رشد اقتصادی پایدار و تحقق اهداف ۱۴۰۴ و برنامه ششم توسعه در گرو افزایش صادرات است و برای رسیدن این هدف استانداردسازی کالاها باید مرود توجه مسئولان و به ویژه تولیدکنندگان قرار گیرد.

عسگری تاکید کرد: استان ایلام با توجه به دارا بودن ذخایر عظیم انرژی در مرحله صنعتی شدن قرار دارد و پروژه های بسیار بزرگی در زمینه صنایه پتروشیمی و پالایشگاه گاز در استان در دست اقدام است که باید با رعایت استاندارد در تولید محصولات بتوانیم از بازار صادراتی به کشور عراق به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه مرزهای چنگوله و چیلات استان ایلام با کشور عراق در حال گشایش است و روند صادرات به عراق با راه اندازی این مرزها رونق دوچندانی خواهد گرفت.

در پایان این آیین با تقدیر از خدمات محمد مددی ، مهناز همتی به عنوان مدیرکل جدید استاندارد استان ایلام معرفی شد.