به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام-عبدالمالک شنبه زاده  اظهار کرد: با توجه به طبیعت بکر و زیبای استان برای گردشگران و همچنین تردد زائران در ایام اربعین حسینی احداث و راه اندازی مجتمع های بین راهی و رستورانهای سنتی در محدوده روستاها و شهرها یکی از نیازهای استان است که متقاضیان می توانند در این زمینه فعالیت کنند.
وی افزود: اکنون چند متقاضی در شهرستان چرداول و سه متقاضی در شهرستان مرزی مهران خواستار احداث مجتمع خدماتی هستند که پس از جانمایی به صندوق مهر امید برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.
وی توضیح داد: استان ایلام از قابلیت های بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری برخوردار است که نیازمند حضور بخش خصوصی است تا بتواند در این زمینه زیرساخت های مناسب برای جذب گردشگران و ارائه خدمات مطلوب به آنان را فراهم کند.
وی تاکید کرد: اکنون طرح های بسیار خوبی در روستاهای هدف گردشگری در دست اقدام است که در مناطق خوش آب و هوا با احداث مکان های مناسبی در راستای توسعه گردشگری در استان فعالیت می کنیم.
شنبه زاده گفت: امیدواریم که با معرفی بیشتر استان به مردم کشور و سایر توریست های خارجی بتوان از ظرفیت های گردشگری استان در ایام مختلف به ویژه فصل تابستان با توجه به کوهستانی بودن منطقه و اعتدال آب و هوایی استفاده کرد.
وی اظهار کرد: به هر میزان زیر ساخت های گردشگری در استان فراهم شود و فعالان خصوصی وارد این عرصه شوند می توان از ظرفیت گردشگری استان با توجه به وجود مکان های تاریخی و طبیعی زیبا نهایت استفاده را برد.
به گزارش ایرنا، استان ایلام دارای بیش از 750 اثر تاریخی ثبت شده ملی و دهها اثر طبیعی بسیار زیبا نظیر غار، چشمه قیر، آبشار، رودخانه و ... است.