به گزارش خبرگزاری برنا ایلام-ارسلان چولکی با اشاره به کسب جایگاه دوم ارزیابی عملکرد هیأت انجمن‌های ورزشی استان ایلام در بین سایر استان‌ها اظهار داشت: به دست آمدن این مقام با همت همه ورزشکاران حاصل شده است و امیدواریم بتوانیم برای سال جاری به جایگاه اول کشوری دست پیدا کنیم.

وی افزود: ملاک‌های متعددی مورد ارزیابی فدراسیون هیأت‌های ورزشی قرار می‌گیرد که از جمله آنها می‌توان به معیارهایی مانند نیروی انسانی، منابع مالی و شاخص قهرمانی اشاره کرد، در بحث قهرمانی به لطف الهی و همت ورزشکاران، سال گذشته برای ایلام سال خوب و پرباری به حساب آمد، میزبانی مسابقات کشوری طناب‌کشی بانوان یکی از فعالیت‌های هیأت در سال گذشته بود.

چولکی ادامه داد: حضور دو تیم استان در اوزان مختلف در مسابقات کشوری طناب‌کشی بانوان و کسب مقام اول مسابقات قهرمانی کشور از دیگر افتخارات استان ایلام است که علاوه بر آن تیم سپک‌تاکرای بانوان هم در سال 94 مقام سوم مسابقات کشوری را کسب کرد.

این مسؤول اضافه کرد: در حال حاضر نیز تیم طناب‌کشی بانوان استان در اردوی آمادگی به سر می‌برد که آبان ماه سال جاری عازم کشور تایلند برای حضور در مسابقات آسیایی هستند.

رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی استان ایلام معیار نیروی انسانی را از دیگر ملاک‌های مهم ارزیابی عنوان کرد و گفت: در این شاخص نیز استان ایلام با داشتن 6 هیأت شهرستانی فعال در شهرستان‌های آبدانان ایلام، ایوان، چرداول، دره‌شهر و مهران مشغول انجام فعالیت است.

وی همچنین به شاخص مالی نیز اشاره کرد و افزود: منابع مالی هیأت از سه محل شامل فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان و اسپانسرها و خیرین قابل جذب هستند و هیأت انجمن‌های ورزشی ایلام در سال گذشته موفق شد یک و نیم برابر کمک‌های اداره کل ورزش و جوانان از سایر منابع اعتبار جذب کند.

چولکی کسب مقام دوم کشوری در ارزیابی صورت گرفته توسط فدراسیون را مرهون تلاش همه اعضا و ورزشکاران هیأت دانست.