به گزارش خبرگزاری برنا-ایلام ، دکترحشمت اله عسگری روز شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری استان اظهار کرد: با توجه به سیاست های اخیر دولت مبنی بر حمایت از تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری در استان نیز مجموعه مدیران ارشد و بانک های عامل برای اجرایی شدن این سیاست ها بسیج شدند. 

وی افزود: پس از شروع ثبت نام افراد واجد شرایط متقاضی تسهیلات در سامانه بهین یاب بیش از یک هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند که پس از کلی نشست و بررسی و بازدید و پیگیری تاکنون 193 طرح که 123 مورد آنها مربوط به حوزه جهاد کشاورزی و 34 مورد صنعت، معدن و تجارت است به بانک های عامل معرفی شدند. 
وی گفت: از این تعداد تاکنون 57 طرح با اعتبار 488 میلیارد ریال موفق به اخذ تسهیلات شده اند که 29 فقره آنها مربوط به حوزه جهاد کشاورزی و مابقی طرح های بخش صنعت هستند. 
دکتر عسگری اظهار کرد: با این وجود در فرصت باقی مانده مابقی طرح های معرفی شده مورد پیگیری قرار می گیرند که پس از رفع موانع نظیر تامین وثایق و تعیین تکلیف بدهی های معوق آنها نیز بتوانند تسهیلات دریافت کنند. 
وی افزود: هدف اصلی ما تنها دریافت تسهیلات توسط واحدها نیست بلکه ما خواهان فعال سازی و پویایی و تحرک واحدهای صنعتی و کشاورزی در استان هستیم. 
وی تاکید کرد: در ارزیابی عملکردی استان نسبت به کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی و پرداخت تسهیلات به طرح ها وضعیت کشور اکنون پرداخت 12 درصد و استان ایلام تنها چهار درصد است که این عملکرد موجب رضایت مجموعه مدیران استان با توجه به تلاش ها و پیگیریهایی که انجام شده ، نیست و خواهان و پیگیر بهبود آن هستیم. 
وی ابراز امیدواری کرد که با تعیین تکلیف مابقی طرح های معرفی شده به بانک های استان بتوان عملکرد استان را تا حد قابل قبولی ارتقا بخشید. 
در این نشست مجریان 12 طرح صنعتی استان نظیر صنایع غذایی دل آرام، شرکت زرین سازه، صنایع شیمیایی و جعبه سازی، شرکت ایلام صنعت، واحدگلخانه ای، میوه و تره بار خلیج فارس و ...به بیان مسائل و مشکلات واحدهای خود پرداختند که به فراخور دستگاه مربوطه مدیران پاسخگوی مسائل آنان بودند. 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایلام، رئیس سامان صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل بانک های استان نیز در این نشست به ارائه عملکرد خود در حوزه اقتصاد مقاومتی پرداختند.