به گزارش  برناایلام، محمدرضا مروارید در جلسه ستاد اربعین از آمادگی استان برای استقبال از زائرین اربعین خبر داد.

وی ضمن تشکر از دست اندرکاران ستاد اربعین، اظهار داشت: باید تمام توان خود را برای پذیرایی از زائران به کار بگیریم.
استاندار ایلام در بخشی دیگر از اظهارات خود به موضوع پارکینگ های غیرمجاز در شهر مهران اشاره و ابراز داشت: مسؤلین مربوطه به منظور جلوگیری از بروز هرگونه بی نظمی، با پارکینگ های غیرمجاز برخورد نمایند.
وی در این جلسه بیان داشت: طبق پیش بینی های هواشناسی در روزهای تردد زائرین بارندگی صورت خواهد گرفت. لذا مسؤلین خود را برای خدمات رسانی به زائرین در شرایط نامساعد جوی آماده نمایند.
رئیس ستاد اربعین استان ایلام به موضوع اسکان اضطراری زائرین اشاره و تأکید کرد که هلال احمر به میزان مورد نیاز پتو در اختیار هیأت امناء مساجد قرار دهد.
وی همچنین خواستار تشدید نظارت بر بازار استان ایلام به منظور جلوگیری از تخلفات صنفی شد.
مروارید در خصوص تردد اتباع خارجی نیز گفت: اتباع تعدادی از کشورها از جمله کشورهای آسیای میانه مجازند که از مرز مهران تردد نماید و در برگشت نیز کلیه اتباع خارجی از طرف کشور عراق می توانند از مرز مهران به کشور وارد شوند. لذا بایستی تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.
وی در خصوص مستندسازی اربعین در استان ایلام نیز گفت: گروه های مستندساز با دریافت مجوز از نهاد مربوطه اقدام به مستند سازی نمایند.
استاندار ایلام همچنین ابراز داشت: باتوجه به اینکه تعدادی از زائرین دریافت روادید را به استان ایلام موکول می کنند، لازم است آدرس مراکز صدور روادید در محل های مناسب اطلاع رسانی شود.
وی همچنین خواستار افزایش تبلیغات محیطی با موضوع اربعین در سطح محورهای تردد زائرین شد.