به گزارش برنا، حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل سرمایه گذاری اظهار کرد: در بررسی عملکردی از وضعیت اقدام های انجام گرفته برای جذب تسهیلات و حمایت از واحدهای تولیدی، عملکرد استان ایلام چندان قابل قبول و دفاع نیست که این امر نیازمند بازنگری بانک ها، مجریان طرح ها و دستگاه های متولی است.

وی از بانک ها، دستگاه های متولی و مجریان طرح ها خواست هر چه سریع تر پرونده های ارجاعی را تعیین تکلیف کنند و از همه ظرفیت های خود برای پرداخت تسهیلات به این طرح ها اقدام کنند.
معاون استاندار ایلام خواستار تشکیل جلسه فوق العاده ای با حضور کارشناسان استانداری، صنعت معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، بانک ها و مجریان طرح های بلاتکلیف شد.
در ادامه این نشست وضعیت عملکردی استان در خصوص طرح های تولیدی بررسی شد، همچنین مجریان چند طرح تولیدی نیز به تشریح مسایل و مشکلات خود با بانک های عامل پرداختند.
 از یک هزار طرح ثبت نامی در سامانه بهین یاب تنها 44 طرح موفق به دریافت تسهیلات شده اند و 127 طرح دیگر به دلایل مختلف از جمله نبود وثیقه، عدم تعیین تکلیف بدهی های قبلی، مالیات و ... هنوز در کمیته بررسی و بانک ها هستند.
در مجموع 553 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری 265 هزار میلیون ریال و ظرفیت اشتغال 9 هزار و 171 نفر در استان ایلام وجود دارد که 183 واحد آن معادل 33 درصد نیمه فعال و یا تعطیل است.