به گزارش برنا، «عبدالمالک شنبه‌زاده» مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام در نشست اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سرمایه گذاری در گردشگری نسبت به سایر بخش ها متفاوت است چون همکاری 24 دستگاه مختلف را می‌طلبد و دولت از سرمایه گزاری بخش خصوصی در گردشکری حمایت خواهد کرد.

وی افزود : یکی از از مهمترین سیاستهای گردشگری بحث اقامتی یا هتلینگ است که شهرستان دهلران بیشترین واحد اقامتی و اقامت بعد از مرکز استان دارد و این امر نیازمند دریافت تسهیلات است چون سرمایه گذار قصد تجهیز را دارد بنابراین بانک هم باید حمایت لازم را به عمل آورد .

مدیرکل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: موضوع دیگر بحث اقامتگاههای بومگردی است که در این شهرستان 8 اقامتگاه درروستاها معرفی شده که 4 اقامتگاه تایید و به بانک معرفی شده اند و  شهر میمه در این بخش دارای ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه کویرنوردی از مهمترین طرحهای گردشگری دهلران است و در این راستا کویر «ابوغویر» به سازمان معرفی شده و اگر در شهرستان سرمایه گزار بومی وجود داشته باشد مورد حمایت میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت.

شنبه‌زاده با تاکید بر اینکه «آبگرم» دهلران در صودت توجه و حمایت چهره شهر دهلران را تغییر خواد داد، گفت: این پروژه پیشرفت خوبی دارد اما مشکلاتی مانند بحث تعرفه برق و... دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت:امسال در شهرستان دهلران 10 کارگاه صنایع دستی در رشته های مختلف تجهیز شده اند که 2 کارگاه تسهیلات گرفته اند و 3 کارگاه به بانک معرفی شده اند و تا پایان سال 5 کارگاه دیگر به بانک معرفی خواهند شد.