به گزارش برنا- ایلام- مرتضی دارایی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی ایلام اظهار داشت: در راستای سفر هفته گذشته هیات اقتصادی استان ایلام به استان واسط کشور عراق ، هیاتی سیاسی و اقتصادی متشکل از معاون استاندار ، نماینده مردم واسط در مجلس این استان و شهردار کوت با همراهی چند کارشناس اقتصادی و بازرگانی این کشور به منظور آشنایی با ظرفیت های اقتصادی و تولیدی استان ایلام و بررسی زمینه های واردات کالا به این استان عراقی وارد استان ایلام شدند.

وی افزود : در این برنامه در خصوص نحوه فعالیت ، تولید و کیفیت کالاهای این واحدهای صنعتی اطلاعات و توضیح های لازم در اختیار هیات عراقی قرار گرفت.

دارایی ادامه داد : هیات عراقی به دنبال آشنایی و کارکرد ماده بیتومین (قیر طبیعی) در آسفالت راه های این کشور با واحد تولید کننده قرارداد صدور پنج تن محصول بیتومین به عنوان محموله آزمایشی در مرحله نخست امضا کرد

وی بیان داشت : با درخواست معاون استاندار واسط و به هدف گسترش بسترها و آسانی زمینه های صادرات کالا با راه اندازی دفتر نمایندگی صنعتی ، بازرگانی و اقتصادی این استان عراقی در محل ساختمان کسب و کار شهرک صنعتی ایلام موافقت شد.

دارایی تصریح نمود: در صورت اعلام نیاز و درخواست بازرگانان و مسئولان عراقی ، برای صدور محصول های تولیدی این واحدها و دیگر صنایع استان ایلام آمادگی کامل وجود دارد

معاون استاندار واسط نیز در این دیدار از کیفیت محصول های تولیدی واحدهای یاد شده ابراز رضایت کرد و خواستار دایر شدن دفتر فروش کالاهای تولیدی استان ایلام در شهر کوت مرکز این استان شد.

عادل زرکانیگفت : با توجه به نبود صنایع و واحدهای و تولیدی در واسط و گوناگونی نیازهای مردم این استان ، زمینه برای صادرات محصول های ایرانی به ویژه کالاهای تولیدی استان ایلام در همسایگی استان واسط فراهم است.

وی اظهار کرد : مسئولان عراقی و استان واسط در همسایگی ایلام اهمیت فراوانی برای پیوندها و همکاری های اقتصادی به ویژه در بخش بازرگانی با جمهوری اسلامی ایران قائل هستند و برای تامین نیازهای خود از صادرات کالاهای باکیفیت ایرانی استقبال به عراق استقبال می کنند.

هیات عراقی در این سفر سه روزه ضمن برگزاری جلساتی با کنسرسیوم شرکت های فنی و مهندسی و شرکت توزیع برق استان ، از واحدهای صنعتی کیمیا بیتومین زاگرس ، زرجین بافت ، دالاهو پروفیل و پروژه های ساختمان کسب و کار و احداث واحدهای کارگاهی مستقر در شهرک صنعتی ایلام ، تعاونی 2451 ، شرکت تولیدی بسته بندی مواد غذایی سواری ، کارخانه تن ماهی کوریس ، موزاییک سازی حیدری و گروه صنعتی تولیدی افشار مستقر در شهرک صنعتی ایوان دیدن کرده و از نزدیک در جریان تولید محصول این واحدها قرار گرفتند.