به گزارش برنا-ایلام_ مجید عسگری فرماندار آبدانان در این مراسم از عملکرد و فعالیت های کمیته امداد شهرستان تقدیرکرد و گفت: پرداختن و رسیدگی به امور فرهنگی و تحصیلی دانش آموزان مددجو از افتخارات این نهاد می باشد و باید این مهم بطور مستمر ادامه داشته باشد .

وی افزود : انقلاب به برکت مجاهدت ها و جانفشانی های مردم شکل گرفت و به همین مردم نیز متکی است ، لذا همه ما وظیفه داریم با جلب رضایت مردم و بستر سازی لازم جهت حضور فعال و مشارکت حداکثری این ملت قدر شناس و آگاه در تمام برهه های حساس پیش روی حکومت اسلامی ، خصوصا انتخابات ، این تکیه گاه مطمئن و مستحکم را حفظ و تقویت نماییم که در غیر این صورت خدای نخواسته بایستی منتظر فاجعه ای مشابه نظیر آنچه برای انقلاب های نوظهور منطقه اتفاق افتاد باشیم و امام راحل و با بصیرت ما نیز بر این موضوع تاکید و اشاره داشتند که اداره کشور بدون مشارکت مردم نشدنی است .

فرماندار آبدانان در ادامه  به در پیش بودن دو انتخابات مهم اشاره کرد و گفت : انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در پیش داریم ، مهمترین دغدغه دولت چه در انتخابات گذشته و چه در انتخابات پیش رو اجرای مر قانون و جلب مشارکت حداکثری در راستای خنثی سازی توطئه دشمنان بوده و هست که پیامد این موضوع نیز افزایش قدرت و عزت در سطوح منطقه ای و بین المللی خواهد بود .

عسگری تاکید کرد: مهمترین دستاورد انقلاب بعد معنوی آن و حق تعیین سرنوشت به دست خود است که همانا در انتخاباتها این حق تحقق پیدا می کند ، لذا مردم شریف نباید از این حقوق اساسی خود کوتاه بیایند یا خدای ناکرده تحت تاثیر ضد انقلاب یا با تصور اینکه حضور ما در انتخابات بی تاثیر است یا خدای ناکرده یا اهمال و سستی ازاین حقی که ملت دارند کوتاه بیایند و در انتخابات شرکت نکنند قطعا به هر میزان ما با حساسیت و دقت در انتخابات شرکت کنیم و کاندیدای اصلح را انتخابات کنیم و در سرنوشت و ترسیم مسیر آینده کشور سهیم هستیم.

علی جاسمی "مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) آبدانان اظهار داشت:امسال ۵۹۰ میلیون ریال برای تربیت علمی و آموزشی، افزایش سطح بینش خانواده های تحت حمایت این نهاد هزینه شده است.

وی افزوداین اعتبار به منظور تقویت بنیه علمی ،آموزشی و توسعه آموزه های دینی و اخلاقی به یک هزار و ۱۱ نفر از دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت نهاد کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان آبدانان هزینه شده است.

مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) آبدانان تاکید کرد: ۶۶۷ نفر از این افراد دانش آموز و ۳۴۴ نفر دیگر نیز دانشجو هستند که تمامی هزینه های تغذیه و مسکن دانش آموزان و شهریه دانشجویان توسط کمیته امداد شهرستان پرداخت می شود.

جاسمی یادآور شد: در کنار آموزش های رسمی ، این دانش آموزان و دانشجویان در طول سال با استفاده از امکانات کمک آموزشی مربیان در کلاس های آموزش قرآن، احکام شرعی، اخلاق اسلامی، فنیو حرفه ای ، ورزش و مهارت های زندگی نیز شرکت می کنند.

در پایان مراسم از دانش آموزان برتر علمی تجلیل به عمل آمد.