به گزارش برنا- ایلام، علی بیرانوند عصر شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان ایلام اظهار کرد: از این تعداد، 100 معلم در سطح منطقه و شهرستان و 25 نفر نیز در سطح استان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی افزود: آیین ویژه بزرگداشت هفته معلم امسال به صورت استانی روز 12 اردیبهشت در مرکز استان با حضور مسئولان و اعضای شورای آموزش و پرورش و معلمان و فرهنگیان برگزار می شود.

بیرانوند برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی ویژه معلمان و برقراری تخفیف در پرداخت عوارض شهرداری برای این افراد را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته معلم اعلام کرد.

وی سپس با اشاره به گرایش دانش آموزان برای تحصیل در رشته تجربی یادآور شد: در این زمینه طرح هدایت تحصیلی با اهتمام جدی اجرا می شود تا دانش آموزان به سمت سایر رشته های تحصیلی ترغیب شده و آگاهانه انتخاب رشته کنند.

وی اضافه کرد: 30 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه باید در رشته تجربی تحصیل کنند ولی این آمار در استان ایلام بالای 60 درصد است که در این زمینه رسانه ها باید همکاری لازم برای آگاه سازی خانواده ها و دانش آموزان را داشته باشند.

بیرانوند همچنین از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در این استان خبر داد و گفت: این جشنواره اردیبهشت ماه برای نوزدهمین سال متوالی در مرکز این استان با هدف جلب مشارکت های مردمی برای ساخت و توسعه مدارس برگزار می شود.