به گزارش برنا- ایلام- محمد غلامی در نشست کمیته برداشت محصول این شهرستان اظهار کرد: پیش بینی می شود از 30هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی در این شهرستان این میزان گندم برداشت شود. 

وی بر ضرورت اتخاذ تمهیدات لازم برای برداشت در این شهرستان تاکید کرد و افزود: مراکز خرید ضمن کالیبره کردن در خصوص تسهیل در امر خرید تدابیر لازم را در دستور کار قرار دهند.

معاون فرماندار دهلران تامین سوخت مورد نیاز اداوات کشاورزی را یادآور شد و گفت: توجه به جاده های بین مزارع و همکاری پلیس راه در امر تردد از دیگر موضوعاتی است که امیدواریم به دقت مد نظر قرار گیرند.

غلامی بر لزوم برنامه‌ ریزی در زمینه برداشت و خرید توسط مراکز خرید محصولات کشاورزی شهرستان تاکید کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران نیز از آمادگی مرکز خرید برای تحویل گرفتن گندم کشاورزان خبر دادو گفت 2 هزار و 400 هکتار از زمین‌های شهرستان به کشت کلزا اختصاص دارد که پیش‌بینی می‌شود در پایان فصل برداشت چهار هزار تن دانه روغنی برداشت شود.

وی همچنین پیش‌بینی کرد که از سطح 46 هکتاری زیرکشت پیاز و 29 هکتاری زیر کشت گوجه فرنگی به ترتیب یک هزار هزار و 800 تن پیاز و 700 تن گوجه فرنگی برداشت شود.

کرمی گفت: کار برداشت غلات در این شهرستان گرمسیر از اوایل اردیبهشت آغاز می‌شود و تمهیدهای لازم برای تحویل محصول به سیلوها و خرید تضمینی گندم از کشاورزان دهلرانی اندیشیده شده است.

دهلران با 100 هزار هکتار اراضی کشاورزی سالانه نیمی از محصولات کشاورزی استان را تولید می کند.

 سال گذشته 265 هزار تن گندم در استان ایلام توسط مراکز خرید، خریداری شد که امسال پیش بینی شده حدود 210 هزار تن گندم در این استان تولید و خریداری شود.