به گزارش برنا-ایلام ، مهندس کرمی مدیرکل مدیریت بحران ایلام اظهار داشت : در دیدار با دکتر کولیوند مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی و با حضور مهندس پولادی معاون عمرانی استاندار و دکتر علی مرادی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان طی تفاهمات قبلی یک فروند بالگرد آمبولانس مجهز با بالاترین استانداردهای جهانی به استان ایلام اختصاص یافت.
وی ادامه داد: با پیگیری های استاندار محترم و مساعدت های خوب دکتر کولیوند این آمبولانس هوایی که مجهز به تمام امکانات لازم همراه با استانداردهای جهانی است به زودی در استان ایلام مستقر خواهد شد .
وی افزود: با توجه به توپوگرافی و جغرافیای استان ایلام وجود یک آمبولانس هوایی در استان  به طور دائم لازم وضروری بود که با حمایت مسئولین استانی وکشوری محقق گردید
 
وی خاطر نشان کرد: این آمبولانس از استانداردهای بالایی برخوردار است و می تواند خدمات تخصصی درمانی را از لحظه ورود به صحنه آغاز نماید و این خدمت بسیار خوبی برای مردم استان ایلام است . 
مدیر کل مدیریت بحران استان ایلام بیان داشت: در همین راستا از 28 اسفندماه سال 95 تاکنون نیز یک فروند بالگرد آمبولانس جهت انتقال مسدومان و بیماران احتمالی در استان مستقر شده است که تاکنون 6 مأموریت را به انجام رسانده است که این مهم نیز به همت و مساعدت دکتر کولیوند رئیس اورژانس کشور محقق شد.