به گزارش برنا-ایلام-استاندار ایلام  در جمع مردم  بخش زرین اباد دهلران با اشاره به سوابق مردم  این منطقهدر دفاع مقدس گفت: در زمان بازسازی آنچنان که باید حق مردم این منطقه ادا نشد حال آنکه آن موقع می شد به راه ها و سایر حوزه ها بیشتر توجه کرد.

وی با اشاره به جاده چمسرخ و فعالیت قرارگاه خاتم در بخشی از این طرح افزود: اجرای حدود یک هزار کیلومتر از راه های اصلی و فرعی استان به این قرارگاه واگذار شده بود که جاده چمسرخ نیز یکی از این طرح ها بود که در اواسط کار بدلیل افزایش هزینه ها تعطیل شد.

مروارید از رایزنی ها و پیگیری ها برای افزایش پیمان این طرح و اجرای آن توسط قرارگاه خاتم خبر داد و تاکید کرد: امیدواریم با بالا بردن پیمان توسط وزارت راه و شهرسازی، توافق لازم بین قرارگاه خاتم و وزارت راه انجام شود و عملیات اجرایی طرح های حوزه راه از سر گرفته شود.

استاندار با اشاره به وضعیت جاده بلوطستان و اعتبارات سال گذشته این پروژه از محل ماده 180 بحران گفت: این اعتبار محقق نشد و امسال مجدد تمدیده شده ضمن اینکه در اعتبارات امسال پنج میلیارد ریال از طریق کمیته برنامه ریزی دهلران و ملکشاهی برای اجرای آن در نظر گرفته می شود.

وی یادآور شد: از سه راهی زرین آباد به سمت میمه روکش راه و حذف نقاط حادثه خیز انجام می شود و پل جاده بلوطستان نیز به پیمان رفته و برای بهسازی جاده نیز از طریق کمیته برنامه ریزی دهلران و ملکشاهی اعتباری در سال جاری اختصاص داده خواهد شد.

وی با اشاره به آمار 45 هزار بیکار استان ایلام در سال 92 افزود: با اقدامات انجام شده این آمار هم اکنون به 23 هزار نفر رسیده که با بهره برداری از سامانه گرمسیری، اجرای طرح های نفتی و شبکه های آبیاری شاهد کاهش این آمار و افزایش شاغلین در این استان خواهیم بود.

استاندار ایلام از عقد قرارداد با شرکت های روسی برای اکتشافات نفت و گاز مناطق نفتی استان خبر داد و اضافه کرد: با راه اندازی و فعالیت این پروژه اشتغال و تولید در همه عرصه ها افزایش خواهد یافت و شهرستان ها به تناسب ظرفیت از اشتغال و تولید مرتبط با این طرح ها بهره مند می شوند.

وی با اشاره به کسب مجور برای راه اندازی بازارچه مرزی چیلات افزود: در حال رایزنی با طرف عراقی برای بازگشایی این مرز هستیم و امیدواریم تا زمان اربعین آینده این مرز باز و تردد از آن انجام شود.

استاندار ایلام در سفر به زرین آباد همچنین با خانواده شهید فاضل نوروزی دیدار و با اهدا لوح و هدایایی از این خانواده شهید تقدیر کرد.

مروارید در این دیدار با اشاره به سخن امام راحل که فرمودند شهدا چشم و چراغ ملت هستند و حق بزرگی بر گردن همه دارند، گفت: همه قدردان خون شهدا و صبر و استقامت خانواده آنان هستیم.

استاندار ایلام، نماینده مردم حوزه جنوب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دهلران و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان ایلام روز پنجشنبه همچنین برای بررسی مسایل و مشکلات بخش میمه به شهرستان دهلران سفر کردند.

 

دیدار و گفت و گو با خانواده شهید محمدرضا هادیزاده در شهر سراب میمه، دیدار با مردم زرین آباد و بازدید از مسیر ارتباطی تختان به میمه و گوراب از دیگر برنامه های سفر استاندار ایلام و هیات همراه به این بخش بود.