به گزارش برنا-ایلام- سید حسینعلی موسوی در دیدار با مدیر کل امور عشایری استان ایلام عشایر در تولید و اقتصاد را مهم و حائز اهمیت دانست و بر لزوم حمایت هرچه بیشتر از این قشر تولید کننده جامعه تاکید کرد و گفت: خدمات رسانی مطلوب به عشایر از موضوعات مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

وی عشایر را از اقشار مولد در امر تولید و اقتصاد دانست و افزود: عشایر از اقشار مولد و زحمت کش و کم توقع جامعه هستند که در راستای رونق اقتصادی و تامین مایحتاج جامعه تلاش می کنند.

فرماندار دهلران بر ضرورت تامین آب شرب عشایر تاکید کرد و یادآور شد: تامین علوفه دام عشایر شامل جو و کنسانتره و سوخت مورد نیاز آنها از دیگر خدماتی است که باید همواره مد نظر متولیان باشد.

موسوی بر ضرورت توجه به راه های عشایری تاکید کرد و گفت: در کمیته برنامه ریزی شهرستان در جهت توجه به عشایر و رفع مشکلات این قشر توجه خواهد شد.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام نیز در این دیدار اظهار کرد: عشایر در تولید محصولات لبنی نقشی اساسی دارند و از این طریق امرار معاش خود را تامین می کنند.

علی سلیمی با اشاره به خدمات مورد نیاز به عشایر در استان گفت: انتظار است در کمیته برنامه ریزی شهرستان به موضوع عشایر و خدمات رسانی به آنها توجه ویژه شود.

شهرستان دهلران یک هزار و 600 خانوار عشایری داشته و بالغ بر 370 هزار راس دام دارد.