به گزارش برنا از سرابله علی حسنوند در جشن گلریزان شهرستان چرداول اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و کسب رضایت شاکیان و همچنین جلب مساعدت‌های مالی از سوی خیرین 790 نفر از زندانیان مالی و جرائم غیر عمد در استان ایلام از زندان رهایی یافته که155نفر انها اهل شهرستان چرداول بوده اند. 
وی افزود: 170میلیارد ریال از بدهی 335میلیارد ریالی افراد آزاد شده با رایزنی ستاد دیه و کمک و رضایت شاکیان حل شد. 
وی اضافه کرد : همچنین توسط ستاد دیه بیش از 160میلیارد ریال کمک های بلاعوض نیز جمع اوری و پرداخت شده است. 
مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام یادآور شد: در حال حاضر تعداد 163 نفر زندانی مالی و جرائم غیر عمد با بدهی 120میلیارد ریال در زندان هستند که چشم انتظار کمک های مردمی و خیرین می باشند. 
حسنوند تاکید کرد: بیشترین زندانیان جرائم غیر عمد در استان در حوزه مهریه های سنگین و تصادفات منجر به فوت و جرح که فاقد بیمه هستند می باشند که باید دراین دو موضوع مهم در سطح جامعه فرهنگ سازی مناسب برای کاهش آنها صورت بگیرد. 
فرماندار شهرستان چرداول نیز در این آیین گفت: بر اساس آموزه های دینی حس نوع دوستی و انسانیت در جامعه کشور اسلامی ما علیرغم مشکلات و محدودیت ها موج می زند. 
مراد یگانه همچنین با تشکر از مشارکت کودکان سرابله ای در جمع آوری کمک ها برای آزادی زندانیان و جذب 100میلیون ریال در شب گذشته خواستار تشویق و آموزش فرزندان به انجام این چنین کارهای تاثیرگذار در جامعه شد. 
وی یادآور شد: در راستای حمایت و جلوگیری از فروپاشی خانواده هایی که سرپرستان آنها در زندان هستند تعداد 43 خانوار تحت حمایت نهاد حمایتی کمیته امداد چرداول قرار گرفته اند. 

گفتنی است عباس رستمی رئیس موسسه قلم چی واز خیرین شهرستان چرداول بابت هزینه آموزش تحصیلی و شرکت دانش آموزان خانوادهای 40 زندانی جرایم غیر عمد چرداولی در کلاسهای قلم چی مبلغ 400 میلیون را تقبل نمودند