به گزارش برنا از ایلام ، حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام گفت: از همه‌ی احزاب و گروه‌های سیاسی درخواست می کنم حول محور ولایت برای اعتلای استان و کشور تلاش کنند.

خطیب جمعه ایلام با قدردانی از مقام معظم رهبری برای اعتماد به وی افزود: بنده فرزند انقلاب، سرباز و خادم رهبر هستم و افتخارم این  است که به مردم استان ایلام خدمت می کنم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه درب دفتر بنده بر روی همه‌ی شما باز است و برای ارتباط با بنده واسطه‌ای وجود ندارد گفت: هیچ کس حق ندارد از انتصاب و ارتباط با بنده سوء استفاده کند و از این طریق بخواهد از امتیازی برخوردار شود.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی‌تبار در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه با تقدیر از خدمات و زحمات حجت‌الاسلام‌المسلمن لطفی، نماینده سابق ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ایشان سالیان سال در استان زحمت کشیده‌اند و  پدر معنوی استان  ایلام هستند و از ایشان درخواست می کنم در استان حضور داشته باشند و در مشکلات گره‌گشایی کنند.

خطیب جمعه ایلام  شرایط امروز جامعه و فضای بین‌المللی را در حال گذار ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه تلاش دشمن در تغییر نقشه خاورمیانه به نفع جمهوری اسلامی رقم خورده است و  با هوشیاری مردم و اتحاد آنان با مسئولین آرزوهای دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی محقق نخواهد شد .

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه مردم استان ایلام افتخار خدمتگزاری به زائران حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) را دارند گفت: ستادهای مردمی خدمت به زائران باید تقویت شوند و مدیران نیز در فراهم کردن زیرساخت‌ها تمام تلاش خود را به کاربگیرند.

پیش از خطبه های نماز جمعه امروز  حجت الاسلام والمسلمین محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری حکم حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام را قرائت و از زحمات چندین ساله‌ی حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» تقدیر کرد.