به گزارش برنا از ایلام:سید حسینعلی موسوی در دیدار با مردم روستای بیات بخش موسیان گفت: جاده دسترسی  13 کیلومتری این روستا با توجه به استفاده شرکت نفت نیازمند مرمت و آسفالت می باشد که در این خصوص 18میلیارد ریال از اعتبارات نفت برای آسفالت آن هزینه می شود.

وی در این دیدار با اشاره به نقش مردم شهرستان دهلران و بخش موسیان و بویژه مرزداران در دفاع از انقلاب در طول ۸ سال دفاع مقدس گفت:نقش مرزداران در دفاع مقدس برجسته و حائز اهمیت بود و توجه به روستاهای مرزی و عمران و آبادانی آنها در کانون توجه است و تا کنون نیز اقدامات خوبی درحوزه زیرساختی و عمران روستاها انجام شده است.

فرماندار دهلران بر حضور در میان مردم تاکید و گفت:حضور مسئولان و مدیران موجب تسریع در حل مشکلات است و رویکرد ما دیدار چهره به چهره با مردم است.

موسوی افزود:بیکاری از دغدغه های مردم و مسئولان است و تلاش می شود با بکارگیری نیروهای بومی در شرکت ها قسمتی از دغدغه اشتغال جوانان پیگیری شود ضمن اینکه امسال از طریق آزمون ۱۵۰ نفر در ان جی ال دهلران جذب می شوند.

وی به بحث اشتغال و رویکرد و پیگیری و اقدامات دولت در این حوزه اشاره و گفت:در سه ماهه دوم سال جاری ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان واگذار شده و در زمینه تسهیلات طرح های روستایی در راستای اشتغال مشکلی نیست.

فرماندار دهلران در این دیدار یک میلیارد و 500میلیون ریال برای ساخت خانه بهداشت روستا،یک میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی و جدول کشی و 200میلیون ریال برای تعمیر و مرمت مسجد این روستا اختصاص داد.

ایرج جامخانه بخشدار موسیان هم گزارشی از اقدامات دولت در این روستا ارایه کرد و گفت:روستای بیات دارای ۸۰ خانوار و ۲۸۰ نفر جمعیت دارد.

کولیوندی مدیر مخابرات دهلران هم گفت:در راستای رفع مشکلات آنتن دهی موبایل به زودی یک دستگاه جی اس ام برای تقویت آنتن دهی همراه اول در منطقه راه اندازی می شود.

در این دیدار مدیران جهاد کشاورزی،مخابرات،بنیاد مسکن ونماینده بهداشت و درمان شهرستان نیز توضیحاتی در جهت رفع مشکلات مردم ارایه کردند.

روستای بیات در بخش موسیان در دو کیلومتر نقطه صفر مرز قرار دارد .