به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام، سهیلا ملکشاهی گفت: نرخ حق بیمه ١٤ درصد (١٢ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ حق بیمه ١٦درصد (١٤درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ حق بیمه ٢٠ درصد (١٨ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است.
وی افزود: زنان خانه دار ایلامی دارای 50 سال سن تمام، می‌توانند با تحویل درخواست و انعقاد قرارداد نسبت به بیمه و استفاده از این تسهیلات استفاده کنند.

ملکشاهی خاطر نشان کرد: زنان بالای 50 سال بشرط دارا بودن سابقه بیمه قبلی واجد شرایط استفاده از بیمه زنان خانه دار می‌شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: برای استفاده از خدمات زنان خانه دار از بیمه زنان خانه‌دار کلیه شعب و نمایندگی‌های اداره کل تامین اجتماعی در ساعت اداری آماده پذیرش در خواست زنان خانه‌دار برای استفاده از این خدمت تامین اجتماعی در جهت رفاه زنان خانه‌دار استان ایلام هستند.

وی بهره مندی آحاد جامعه از امکانات بیمه‌ای و توسعه بیمه و تسری آن به مشاغل آزاد به خصوص زنان خانه‌دار را در اولویت نخست اداره کل تامین اجتماعی استان ایلام برشمرد و گفت: بیمه زنان خانه ‌دار موجب می‌شود تا زنان خانه‌دار بتوانند از تسهیلات بیمه‌ای برای آینده خود بهره گیرند.