به گزارش برنا ایلام آیت قیصربیگی مدیرکل روابط عمومی استانداری اظهار داشت؛ پر واضح است که یکی از ظرفیت های بسیار مهم و حائز اهمیت استان منابع عظیم نفت و گاز در این منطقه از کشور است و استاندار محترم ایلام به درستی بر این مهم تاکید ویژه دارد.

او ادامه داد؛ در این زمینه سلیمانی دشتکی از همان روزهای آغاز بکار خود در استان ایلام از مجتمع پتروشیمی ایلام بازدید بعمل آوردند و با حساسیت خاصی مسائل و مشکلات این حوزه را رصد نمودند.

قیصربیگی در ادامه به دفاع استاندار ایلام و نمایندگان استان با توجه به حضور در کمسیون انرژی از منافع استان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی اشاره کرد و افزود؛ بعد از عدم اجرای تعهدات مسئولان پتروشیمی استان و بروز مسائل و مشکلات فراون، مسئولان استان به جد پیگر و مطالبه گر حق وحقوق مردم استان شدند و سرانجام مدیریت پتروشیمی استان تغییر یافت تا بلکه در روند اجرای پروژه‌ها سرعت و شتاب بیشتری نیز صورت پذیرد.

اوگفت ؛ اگرچه در مدیریت جدید نسبت به گذشته وضعیت روبه مثبت شدن رفت اما سرعت کار باز همچنان پائین بود تا مادامی که استاندار محترم ایلام در جلسات فشرده خواستار اجرای تعهدات بر زمین مانده پتروشیمی استان شد. 

این مقام مسئول در ادامه به همدلی و وحدت بسیار خوب مسئولان در پیگیری امورات استان اشاره کرد و گفت؛ در این راستا امروز نیز استاندار ایلام به اتفاق نمایندگان  در مجلس با مدیر عامل و مسئولان هلدینگ خلیج فارس و ایرانیان نشست مشترکی را برگزار کردند و سپس به دیدار وزیر نفت رفتند.

وی ادامه داد؛ در این دیدارها نیز بر خواسته ها و مطالبات استان از جمله راه اندازی فاز دو پتروشیمی و شروع فاز 2 پالایشگاه گاز استان، تسریع در روند صنایع پائین دستی چون بنزین پیرولیز، پروژه pp و همچنین جایگزینی مدیران متخصص و متعهد بومی با مدیران پروازی تاکید شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در پایان از حضور استاندار ایلام در خانه ملت خبر داد و گفت؛ در ادامه پیگیری های فشرده استاندار محترم ایلام در خصوص مطالبات حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان فردا وی به اتفاق نمایندگان محترم استان در کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می کنند و از منافع استان دفاع خواهند کرد.