به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام؛ حجت‌الاسلام‌ و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام ؛ امروز در دیدار با خانواده شهید بسطامی  با بیان اهمیت جایگاه خانواده شهدا در جامعه گفت: امنیت وآسایش کشورمرهون جان‌فشانی و رشادت های  جوانان غیوری است که  در پیروزی انقلاب اسلامی و نیز هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفریدند وبرای همیشه در تاریخ این مرز وبوم ماندگار شدند.

شهید اسد بسطامی از رزمندگان و نیروهای اطلاعات و عملیات  لشکر 11 امیر المومنین  استان بود که  در سال 63 در منطقه عملیاتی میمک به درجه رفیع شهادت نائل آمد . 

همچنین  امام جمعه ایلام در دیدار با علی اکبر قاسمی و شیرزاد فتاحی ازجانبازان دوران دفاع مقدس  با اشاره به ضرورت توجه به خواسته ها و نیازهای جانبازان گفت : خوشبختانه مسولان سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این عزیزان بکار گرفته اند.

علی اکبر قاسمی در سال 61 در منطقه عملیاتی جنوب و شیرزاد فتاحی از جانبازان قطع نخاعی  بسیجی در سال 66در منطقه عمومی مهران به  افتخار  جانبازی نایل آمدند.

رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام  نیز گفت : خانواده‌های شهدا در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و پاسداری از آرمان‌های امام خمینی (ره) و دستاوردهای خون شهدا در کشور مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کنند.