​ به گزارش برنا از ایلام حجت الاسلام  کریمی تباراظهار داشت: آموزش و پرورش محل تربیت نسل آینده و مسئولین بعدی کشور اسلامی ما هستند به همین دلیل باید همه دست اندرکارن دستگاه تعلیم وتربیت نقش آموزشی و تربیتی مثبت خود را در هر جایگاهی که هستند  به درستی ایفا کنند.

او با اشاره به اینکه تضعیف فرهنگیان یک جامعه بزگترین آسیب را برای آن جامعه به بار می آورد  اظهار نمود: سیاسی کردن آموزش و پرورش بالاترین خیانت به کشور است و ارتقا معیشت فرهنگیان و حفظ منزلت اجتماعی آنان همواره از دغدغه های مهم و مورد توجه بوده است.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: همه ما در دستگاه تعلیم و تربیت برآن هستیم که بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مورد توجه مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) است پیش رفته و برابر رسالت واقعی آموزش و پرورش امورات محوله را پیش ببریم.

رستمزاد افزود: هدف ما در آموزش و پرورش فقط آموزش صرف محفوظات علمی به دانش آموزان نیست و ما در تلاش هستیم که نسل آینده جامعه ای خداباور، آگاه به حوزه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، فنی و جامعه پذیر باشند.

در پایان گفت: اشاعه فرهنگ نماز در راس مسائل پرورشی است و ما باید بتوانیم از ظرفیت های بی نظیر و عظیم راهیان نور به نحو بهتر و بیشتری استفاده کنیم.