‍  به گزارش برنا از روابط عمومی استانداری ایلام در نشست تخصصی کمسیون انرژی مجلس که به ریاست حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس و با حضور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و نمایندگان استان در مجلس برگزار شد بر مسائل و مشکلات حوزه انرژی استان تاکید گردید.

در این نشست استاندار ایلام در خصوص مسائل و مشکلات حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان و ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی دهلران بحث و گفتگو نمود.

در ادامه جلسه توجه به وضعیت برق جنوب استان و مشکلات شهرستان دهلران، تامین برق مصرفی استان و ایجاد زیرساخت لازم برای تامین برق صنایع در دست توسعه بخصوص صنعت نفت و پتروشیمی توسط استاندار ایلام و نمایندگان استان مورد تاکید قرار گرفت و نهایتا پس از بحث و گفتگوی اعضای جلسه تصمیماتی مصوب شد که در اینجا خلاصه ای از آن ارائه می شود؛

 مبادله قرارداد EPC بین گروه مپنا و شرکت عمران دژ راستین برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی دهلران در دو فاز؛ اول. احداث دو واحد گاز MAP2B دهلران و فاز دوم. اجرای بخش بخار و سیکل ترکیبی دهلران.

 انعقاد قرارداد بصورت ارزی و ریالی (تجهیزات داخلی و اجرای نیروگاه) هریک به میزان 50 درصد

 مشارکت درتامین منابع مالی تاسقف 90 درصد توسط گروه مپنا و مبادله توافقنامه تامین مالی بین گروه مپنا و شرکت عمران دژ راستین 

 صلح قرارداد ECA (فروش تضمینی) و سهام شرکت و نیروگاه به منظور وثیقه تامین مالی 

 شروع عملیات اجرایی احداث نیروگاه (بخش گاز ) بگونه ای که واحدهای گازی در تابستان سال 1399 در مدار قرار گیرند.

 لازم به ذکر است در این نشست مدیرعامل شرکت مپنا نیز حضور داشت و مصوبات فوق تحت اقدام این گروه و شرکت عمران دژ راستین قرار گرفت.