به گزارش برنااز ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی  در نشست گفتگوی دولت با بخش خصوصی گفت: سفر فعالین بخش خصوصی استان به اصفهان بسیار موثر و سودمند است و این جای تشکر و قدردانی دارد چرا که اولین منفعت آن حضور فعالین بخش خصوصی در این استان و آشنایی با فعالیت های آنان خواهد شد.

او ادامه داد؛ دیگر منفعت این بازدید برای استان دعوت از سرمایه گذاران اصفهانی به استان ایلام است که می تواند برای جذب سرمایه گذاری و استفاده از ظرفیت های استان بسیار موثر باشد.

استاندار ایلام فرهنگ کار و تلاش و استاد و شاگردی در استانی چون اصفهان را در ایجاد رونق کسب و کار و صنعت در این استان تاثیرگذار دانست و گفت؛ مزیت هایی زیادی که در استان ایلام از جمله مرز بسیار خوب با کشور عراق، وجود آب های سطحی و دهها هزار هکتار زمین زراعی که با سرمایه گذاری دولت آبی خواهند شد، صنایع تبدیلی، معادن، پتروشیمی و گردشگری وجود دارد می تواند باعث جلب نگاه سرمایه گذاران اصفهانی در این راستا شود.

نماینده عالی دولت در ادامه خاطر نشان کرد: تجار و فعالین بخش خصوصی در استان اصفهان نقش اساسی در تجارت و اقتصاد کشور ایفا می کنند که می توانیم با دعوت از این افراد به استان ایلام از ظرفیت و تجربیات آنها استفاده شود.