به گزارش  برنا از ایلام ، مهندس "شهریار داری پور" در نشست تخصصی استانداران ادوار گذشته ایلام افزود: همچنین در سال جاری بالغ بر 150 میلیارد ریال از محل فعالیتهای شرکت بصورت مستقیم و غیر مستقیم به تامین اجتماعی استان پرداخت می شود. 

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام اظهار داشت : پالایشگاه گاز ایلام به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و به منظور تامین گاز مصرفی استانهای غرب کشور و تامین خوراک پتروشیمی ایلام احداث شده است. 

وی همچنین گزارشی از وضعیت و عملکرد پالایشگاه، اثر گذاری آن در تامین گاز مصرفی استان ایلام و استان های همجوار،آمار تولید و فروش محصولات، میزان ارز آوری ناشی از صادرات گوگرد، میزان اشتغال در منطقه، حمایت از کالای ایرانی و همچنین رعایت مسائل محیط زیستی گزارشی ارائه کرد. 

وی به میزان تولیدات سالیانه پالایشگاه  اشاره و اظهار داشت:سالانه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در این پالایشگاه تولید می شود که به عنوان مصرف خانگی و صنعتی در استان ایلام و استانهای غرب کشور مورد استفاده قرار می گیرد. 

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: درآینده اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی تولیدی این شرکت به عنوان خوراک پتروشیمی برای تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بالاتر به پتروشیمی ایلام تحویل داده می شود. 

وی خاطرنشان کرد:گوگرد تولیدی این شرکت از مرغوب ترین گوگرد های تولیدی است و سالانه بیش از 70 هزار تن گوگرد در پالایشگاه گاز ایلام تولید می شود که علاوه بر مصرف شرکت های داخلی، به خارج  از کشورنیز صادر می شود. 

استاندار ایلام در ابتدای این نشست گفت: طبق وعده سرمایه گذاران پتروشیمی فاز دو شیرین سازی تا بهمن ماه و الفین تا شهریور ماه آینده آغاز به کار می کنند. 

مهندس "قاسم سلیمانی دشتکی" افزود:پروژه ان جی ال دهلران شروع به کار کرده و مراحل مقدماتی برای شروع به کار پتروشیمی هلیلان آغاز شده است. 

وی به دو کار بزرگ تحت اقدام اشاره و تصریح کرد:راه اندازی مجموعه pp با 46 میلیون یورو از طرف هلیدینگ ها و 100 میلیارد تومان از طرف استان و در نشست با هلدینگ های خلیج فارس و ایرانیان مقرر شد پروژه بنزین پیرولز ظرف یک ماه در هیات مدیره تصویب و ظرف دو ماه وارد کار اجرایی در استان می شود .