به گزارش برنا از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست فرهنگ عمومی استان با اشاره به  پژوهش های انجام گرفته در حوزه آسیب های اجتماعی گفت؛ جهت رفع آسیب های اجتماعی بایست مجموعه پژوهش ها جمع بندی بشود و سپس این سئوال مطرح شود که حالا بعد از مشخص شدن نتایج چکار باید کرد؟

استاندار ایلام ادامه داد؛ در این حوزه اگر طرحی می خواهد اجرایی شود بایست جوری افق آن روشن باشد که پس از اجرا منتج به تغییر مثبت گردد. 

او افزود؛ امروز وقت عملیاتی کردن نتایح تحقیقات و پژوهش ها در حوزه های مختلف از جمله مسائل و مشکلات آسیب های اجتماعی است.

سلیمانی دشتکی با اشاره به عملکرد خوب دستگاه های نظارتی در برخورد با دوعامل آسیب زای کشت مواد مخدر و قاچاق دام، گفت؛ دو کار خوب و نتیجه بخش دستگاه های نظارتی استان در خصوص ایجاد بازدارندگی لازم در کشت مواد مخدر و قاچاق دام بوده که جای تقدیر دارد.

او با بیان اینکه استان آمادگی کامل در جهت شناسایی و برخورد با عوامل ایجاد کننده آسیب های اجتماعی دارد، تصریح نمود؛ برای برخورد اثربخش با کشت مواد مخدر بایست طرح جایگزین ارائه گردد و در این راستا می توان از کاشت انواع گیاهان دارویی و تزئینی چون گل نرگس در آن مناطق استفاده کرد.