به گزارش خبرگزاری برنا از ایلام  جلال میرزایی گفت : مجلس در یک سالی که گذشت در بخش نظارتی و در قالب استیضاح و طرح سؤال از وزرا نسبتاً خوب عمل کرد و چند مورد تحقیق و تفحص درقالب وظیفه نظارتی خود داشته است.

وی افزود: مجلس دهم در سال 97 در حوزه قانون‌گذاری در قالب طرح و لایحه چند مورد خوب و قابل دفاع داشته است. در قالب لوایح دولت که به مجلس آمده است مثلا در لوایح چهارگانه FATF  به دلیل اینکه لوایح قابل دفاعی در راستای منافع ملی بودند، با وجود فشارهای زیادی که از داخل و بیرون مجلس به نمایندگان وارد شد، اکثریت نمایندگان معقول عمل کردند و رأی خوبی به این لوایح دادند.

دبیر کمیته سیاسی فراکسیون امید در ادامه گفت: در قالب طرح‌های مجلس هم طرح اصلاح قانون انتخابات خوب بود و مراحل نهایی را طی می‌کند. چند طرح قابل دفاع دیگر از جمله طرح رسیدگی به اموال مسئولان هم بوده است که البته اول به نوع ارائه طرح رسیدگی به اموال مسئولان مخالف بودم، ولی فوریت آن در مجلس رأی آورد و کمیسیون مربوطه هم به آن رسیدگی کرد و در حال حاضر در نوبت رسیدگی در صحن مجلس است.

میرزایی خاطرنشان کرد: من چون در مجلس حضور دارم نمی‌توانم عملکرد مجلس را قضاوت کنم و قضاوت با مردم است و این مردم هستند که باید از آنها درباره عملکرد نمایندگان در یک سال گذشته مجلس سؤال شود ولی با توجه به بی‌اعتمادی که در سطح جامعه نسبت به عملکرد نهادهای مختلف ایجاد شده است، بعید می‌دانم نمره متوسط رو به بالایی از مردم بگیریم.