به گزارش برنا از ایلام ؛  سرهنگ رضا همتی زاده در گفت و گو با خبرنگار ان  اظهار داشت: براساس تحلیل های آماری صورت گرفته ، علت های اصلی تصادفات جاده ای  در سطح استان در ایام تابستان  توسط پلیس راه استان شناسایی شده است.

او افزود: براساس این آمار، ۴۶ درصد تصادفات استان  به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوده  که منجر به واژگونی می شوند.

او با بیان اینکه ۲۲درصد تصادفات ناشی از انحراف و تجاوز به چپ است،یادآور شد:۱۶ درصد تصادفات رانندگی در جاده ها نیز به علت عدم توجه به جلو در حین رانندگی بوده است.

رئیس پلیس راه استان ایلام خاطرنشان کرد : این آمار نشان می دهد، ۱۶درصد تصادفات، به علت  خستگی و خواب آلودگی و عدم رعایت حق تقدم  رخ می دهد.

اوتصریح کرد : تابستان امسال بیشترین تصادفات  جاده ای استان  به علت  عجله و شتاب بی مورد  از سوی رانندگان بوده که منجر به حوادث ترافیکی شده است .

همتی زاده افزود : ماموران  پلیس راه استان با استفاده از تمام توان و تجهیزات کنترلی در اختیار و دوربین های  هوشمند ثابت  و سیار ثبت تخلفات ، تمام محورهای مواصلاتی استان را تحت پوشش  خود قرار داده  و امنیت و آرامش  بر جاده را  حاکم خواهند کرد.

رئیس پلیس راه استان ایلام گفت : از رانندگان تقاضا داریم، با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی  و هشدارهای پلیسی،  ایمنی و سلامت سفر خود را در تابستان  تضمین کنند.

 

 

‍ 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: