به گزارش برنا از ایلام :قاسم سلیمانی دشتکی در گفتگو با خبر نگاران  از افزایش تردد زوار در اربعین امسال خبر داد و گفت: با توجه به حذف ویزا و تسهیل در تردد زوار پیش بینی می شود نسبت به سال گذشته اربعین باشکوه تری داشته باشیم.

او ایلام را پایتخت خادمین زوار اربعین عنوان کرد و گفت؛ این استان در تدارک برگزاری یک اربعین باشکوه است.

سلیمانی دشتکی ضمن اعلام این مطلب که در نظر داریم به خاطر رفع معضل ترافیک در ایام اربعین پایانه برکت را از پل زائر جدا کنیم، اضافه کرد؛ همچنین برای رفاه حال زوار در نظر داریم برای بیش از ۱۱ هزار نفر سایبان و ۶۰۰ سرویس بهداشتی همراه با حمام احداث نماییم.

او با اشاره به اهتمام جدی استان در تکمیل پروژه های مسیر اربعین خاطر نشان کرد: اولویت اصلی پروژه های عمرانی استان بر تکمیل پروژه های اربعین تمرکز یافته است.

 افزود: در این راستا پیگیر پرداخت مطالبات پیمانکاران این پروژه ها هستیم که خوشبختانه در نشست هیئت عالی رتبه اقتصادی به استان مقرر گردید ۳۰ میلیارد تومان به پروژه جاده ایلام به مهران اختصاص یابد. 

نماینده عالی دولت در استان از تصویب بازارچه های چیلات و چنگوله در دولت خبر داد و اظهار داشت: آنچه که بر عهده استان در جهت ساخت زیرساخت های این دو بازارچه است، انجام شده و نیازمند پای کار آمدن طرف عراقی هستیم که در این راستا پیگیری های لازم از طریق روابط دیپلماتیک انجام گرفته و ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: