به گزارش برنا از ایلام احمد محمدیان در نشست خبری روز چهارشنبه در شهرستان ملکشاهی   اظهار داشت : عمران و آبادانی مناطق محروم با تغییر نگرش و تفکر مردم بومی آن نقاط برای مشارکت در پروژه های عمرانی و اشتغال زا ممکن و میسر است.

او افزود : یکی از اهداف مهم بنیاد علوی ایجاد تغیر نگرش در بین مردم نقاط محروم برای مشارکت و هم افزایی در طرح های عمرانی بنیاد علوی است.

او ادامه داد: برای تقویت باور و اعتماد مردم نسبت به برنامه های توسعه محور بنیاد علوی از شاخصه هایی چون شناسایی و استفاده از ظرفیت های شناخته شده و مغفول مناطق، توانمندسازی جوامع محلی، ترغیب مردم برای مشارکت حداکثری در طرح ها، ایجاد اشتغال پایدار روستایی، آموزش و ... استفاده می شود.

محمدیان یادآور شد: بنیاد علوی برای تحقق برنامه های خود نیازمند مشارکت عمیق مردم و مسئولان آن منطقه است که این هم افزایی ها منتج به رشد و شکوفایی پایدار مناطق محروم می شود.

او با بیان اینکه شهرستان ملکشاهی یکی از مناطق ۱۲ گانه بنیاد علوی برای مباحث محرومیت زادیی، اشتغال و آموزش است، تاکید کرد: میزان مشارکت مردم این شهرستان با برنامه ها و پروژه های بنیاد علوی بسیار مطلوب و اشتیاق جوامع محلی برای مشارکت در طرح های بنیاد محسوس و اثر بخش است.

او گفت: تاکنون ۵۴ وام اشتغال زایی به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به افراد جویای کار این شهرستان پرداخت شده و ۶۵ نفر نیز از محل دریافت این تسهیلات به ایجاد اشتغال برای خود پرداخته اند.

محمدیان افزود: یکی از سیاست های بنیاد علوی در موضوع اشتغال پایدار نظارت و پایش مستمر و مداوم از طرح ها و افراد گیرنده تسهیلات است تا این وام ها در مسیر درست از پیش تعین شده هزینه شود.

او ساخت کتابخانه در صورت تامین زمین، فعالیت های ورزشی، فرهنگی، نوسازی مساحد و مدارس به تعداد ۱۰ باب، خدمات پزشکی، آموزش در مباحث مختلف و ... را از دیگر برنامه های بنیاد علوی در شهرستان ملکشاهی عنوان کرد.

او تاکید کرد: در طرح های توسعه محور و اشتغال پایدار شهرستان ملکشاهی تیم هایی از نخبگان دانشگاهی بهره گیری شده و در این راستا شرکت مشاروه شهری و جهاد دانشگاهی به عنوان ناظر و ایده پرداز و بازرس در طرح ها و پروژه های اشتغال زای شهرستان حضور و فغالیت مستمر دارند

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: